Народна депутатка Ольга Богомолець зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №10414 "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови).
Відповідний документ зареєстрували в парламенті 2 липня.
Авторка документа пропонує в Кодексі України про адміністративні правопорушення доповнити статтю 173 "Дрібне хуліганство" двома частинами, в яких, зокрема, визначити:
Також Богомолець пропонує доповнити статтю приміткою, де б зазначалось, що термін "публічна особа" вживається в значенні, наведеному в Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Наразі публічною особою в Україні вважаються фізичні особи, які виконують або виконували протягом останніх трьох років визначені публічні функції в країні. До списку, зокрема, потрапляють президент України, прем’єр-міністр, члени Кабінету Міністрів, голови та судді Конституційного Суду, Верховного Суду та вищих спеціалізованих судів, члени Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, генеральний прокурор та його заступники, голова Служби безпеки України та його заступники, надзвичайні і повноважні посли та інші.
Водночас у законі "Про телебачення та радіомовлення", з якого Богомолець хотіла запозичити термін "нецензурна лайка", такого терміна в переліку немає, а тому "перелік слів та виразів", на її думку, має затверджувати Кабінет Міністрів України.
Штрафи, отриманні за нецензурну лайку, Богомолець пропонує спрямовувати на підтримку та розвиток Українського культурного фонду.