Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

У ООН підтримали запровадження ґендерних квот на парламентських виборах

Поширити:
27 травня 2019 16:00
814

Координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані виступила на підтримку рівної участі жінок у парламентських виборах та закликала підтримати введення гендерних квот.

Відповідна заява з'вилась на сторінці представництва ООН в Україна на Facebook.

 

У своїй заяві Лубрані зазначила, що жінки становлять 54% населення України, але протягом усієї історії незалежності лише у незначній мірі були представлені в уряді, парламенті, і ніколи не обіймали посади президента:

"Жінки стикаються з безліччю проблем у політиці: частіше їх оцінюють за зовнішнім виглядом та одягом, аніж за їх ідеї та переконання. У суспільства зазвичай вищі стандарти до поглядів та думок жінок. Проте українські жінки постійно витримували такі виклики і були готові та здатні обіймати керівні посади". 

Лубрані нагадала, що генеральний секретар Організації Об'єднаних, Націй Антоніу Гутерреш, підтвердив, що ґендерна рівність є питанням влади.

"Ми все ще живемо в світі та культурі, де домінують чоловіки. Світ потребує паритету для зміни владних відносин суспільства", – процитувала вона його.

Координаторка системи ООН в Україні закликала всіх "тих, хто приймає рішення в політичних партіях, а також обраних політиків, які мають владу і відповідальність, - проявити політичну волю і відважність у реалізації принаймні 30-відсоткової квоти для жінок-кандидаток у виборчих списках політичних партій".

"Фактичне забезпечення квот є життєво важливим для подолання ендемічної дискримінації та досягнення істотної рівності між жінками та чоловіками. Важливо зазначити, що недостатнє представництво жінок у політичному житті - не лише питання несправедливості стосовно відношення до жінок: це породжує нерівність і дискримінацію у всіх сферах життя, і стримує прогрес усього суспільства", – сказала вона. 

У своїй заяві наголосила, що вимога впровадження квот напряму апелює на зобов'язання України згідно з Конвенцією ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яку вона ратифікувала. Так, зокрема, стаття 4 вимагає від держави реалізувати тимчасові спеціальні заходи, включаючи квоти, а стаття 7 закликає до ліквідації дискримінації щодо жінок у політичному та суспільному житті країни.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів