Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

У липні зафіксували 19 випадків фізичної агресії проти журналістів

Поширити:
05 серпня 2019 09:37
676

У липні експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом в Україні 25 випадків порушення свободи слова, з яких 19 стосувалися фізичної агресії щодо журналістів. 

Такі дані моніторингу ІМІ.

Порушення монітори зафіксували у 11 областях України: лідером став Київ, де у липні зафіксували 10 випадків. По два випадки порушень зафіксували на Миколаївщині, Одещині, Донеччині, Полтавщині та Вінниччині та по одному випадку у інших регіонах. Основна кількість порушень була пов'язана з перешкоджанням законній журналістській діяльності – 8 та погрозами – 7. Експерти ІМІ відзначають, що кількість перешкоджань залишилася на тому ж рівні, що і у червні, але майже вдвічі зросла кількість погроз.

Основна кількість порушень була пов'язана, зокрема, з висвітленням журналістами передвиборчої кампанії, а також виборів до Верховної Ради. Зокрема, журналістам перешкоджали та погрожували члени виборчих комісій.  

"У Полтаві фотографу видання “Зміст” Богдану Проскурову забороняли фотографувати на дільниці, навіть після того, як той показав посвідчення. У Бахмуті Донецької області члени виборчої комісії перешкоджали діяльності журналістки “Вільного радіо” Діани Шароді, яка зафіксувала факт порушення комісією порушення процедури підрахунку голосів. В Одесі журналістів Громадського не пускали на виборчу дільницю, а в Покровську Донецької області виборча комісія заборонила бути на засіданні журналістам", – розповіли про порушення експерти організації. 

Також ІМІ зафіксував цього місяця по два випадки побиття та нападів на офіси ЗМІ, зокрема, напад ультраправих молодиків з угрупування "Традиція і Порядок" на пресцентр "Укрінформ", де мали розповісти про те, як окружна виборча комісія №50 тиждень не виконує судових рішень про перерахунок голосів на окремих дільницях. Молодики напали на кандидата, якого звинуватили в сепаратизмі та підтримці проросійських рухів на Донбасі, та на двох працівників пресцентру. Поліція Києва кваліфікувала напад як хуліганство та зауважила, що винуватцям нападу загрожує чотири роки позбавлення волі. Через декілька днів після нападу постраждалі журналісти розповіли про тяжкий стан свого здоров'я.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів