У Києві відбувся Марш Рівності, учасники якого сьогодні пройшли центральною частиною столиці, пише Центр інформації про права людини.
Нацполіція повідомляє про затримання сімох противників Київ Прайду. Вони намагались прорвати кордон поліції.
"Із групою осіб, які спалили прапор ЛГБТ у парку, правоохоронці провели профілактичну бесіду", - повідомили правоохоронці.
Організатори КиївПрайду змінили маршрут, аби уникнути сутичок із противниками заходу. Майже 100 учасників акції проти проведення КиївПрайду безперервно ходили по пішохідному переходу, утворюючи ланцюг.
Після завершення заходу його учасників організовано впустили на станцію метро "Льва Толстого". Потяг відвозив активістів до станції Петрівка та кінцевих зупинок. Окрім цього від метрополітену курсували автобуси, які також відвозили активістів на безпечну відстань, аби убезпечити їх провокацій та нападів.
За повідомленням поліції, у Марші рівності взяли участь майже 2500 людей.
Громадський порядок під час КиївПрайду охороняли п'ять тисяч правоохоронців. Зону проведення Маршу оточили. Активістів пропускали через рамки металодетекторів.
"В кількох молодих людей під час перевірки правоохоронці виявили балаклави та газові балончики", - зазначила спікер поліції Києва Оксана Блищик у Facebook. Повідомляється, що біля станції метро "Університет" у молодиків виявили курячі яйця та зеленку.
Окрім цього, Нацполіція інформує, що двоє поліцейських отримали легкі травми під час забезпечення порядку на Марші рівності.
"За допомогою звернулося двоє поліцейських, але це невеликі подряпини, без госпіталізації", - сказав на брифінгу в Києві начальник Нацполіції в Києві Андрій Крищенко, передає "Інтерфакс-Україна".
Тим часом видання "Лівий берег" повідомляє, що поліцейські напалина фотокореспондента Максима Требухова.
"Після завершення Маршу я рухався з парамедиками Червоного хреста по тротуару в бік бульвару Шевченка. Навпроти жовтого корпусу ми помітили, як копи намагаються когось затримати. Підняв камеру, щоб зняти це. У цей момент до мене підбіг представник поліції без розпізнавальних знаків, без жетона, без маркерів, в захисному спорядженні і шоломі, і почав заважати мені знімати", - розповідає фотокореспондент Лівого берега.
"На моє зауваження, що я журналіст, - а моє посвідчення висіло на шиї, - і при згадці, що його дії порушують ст. 171 КК, він почав бити по камері і намагався її відібрати. Я взяв у руки посвідчення, показував їм, що я журналіст, і тримав камеру, щоб її не вирвали. Інший представник поліції [в цей час] завдав кілька ударів в корпус", - додає він.
Правозахисниця Центру громадянських свобод Олександра Романцова повідомила Центру інформації про права людини про напад на монітора ОЗОН Кирила Коженова.
За її словами, на станції метро "Контрактова площа" чоловіків спортивної статури привернула увага жилетки двох моніторів групи громадського спостереження ОЗОН, яка моніторить мирних зібрань. Один із нападників ногою вдарив громадянина Білорусі Кирила Коженова по шиї. Нацполіція забрала постраждалих, де вони написали заяви.
До КиївПрайду сьогодні приєднались також посол Канади в Україні Роман Ващук, послиня Великої Британії Джудіт Гоф та посол Швеції Мартін Хагстрьом.