В Україні за квітень 2019 року експерти Інституту масової інформації зафіксували 14 випадків порушення свободи слова.
Про це йдеться на офіційному сайті ІМІ.
Більша частина випадків – 11 – стосувалася фізичної агресії щодо журналістів. Порушення зафіксували в дев’яти регіонах, а лідерами в списку стали Київ та Дніпро; там за цей період сталося по три випадки відповідно. Далі за кількістю порушень ідуть Одещина з двома випадками та з одиничними випадками Волинь, Житомир, Запоріжжя, Львів, Рівне та Чернігів.
"Агресорами та порушниками переважно були приватні особи, правоохоронці та місцева влада", – наголошують експерти.
Другий тур виборів президента України, який відбувся у квітні, пройшов загалом з дотриманням законних професійних прав журналістів, констатували в ІМІ. Під час волевиявлення українців зафіксували лише один випадок порушення свободи слова – у Запоріжжі, де поліцейська намагалася заборонити журналісту інтернет-видання “Depo.Запоріжжя” зйомку на одній з дільниць.
У квітні експерти зафіксували випадок побиття в Одесі, де депутат облради від Опозиційного блоку Роман Сеник вдарив ногою по обличчю редактора сайту “Мегафон” і кореспондента видання “Громадське слідство” Богдана Осинського. Також в Одесі невідомий заявив про мінування телекомпанії “7 канал”, що експерти розцінили як погрозу. У Дніпрі невідомі спалили автомобіль головного редактора газети “Зоря” Володимира Пісоцького.
Також у квітні суд стягнув з головного редактора видання “Цензор.нет” Юрія Бутусова моральну шкоду в розмірі 357 тис. 408 гривень через пост у Фейсбуці про місцевого бізнесмена, проте згодом журналіст оскаржив це рішення.
Загалом експерти ІМІ відзначили, що з початку року в Україні вже встигли нарахувати 41 випадок порушення свободи слова.