Підтримати нас

У Конституції України варто уточнити соціальні та економічні права українців - правозахисники

Автор статті
07 грудня 2018 16:49
682
Поширити:

Правозахисники вважають за необхідне внести зміни до Конституції України щодо соціальних, економічних і культурних прав українців, оскільки ці права фактично не виконуються.

"Права другого покоління (економічні, соціальні, культурні права, для реалізації яких потрібна участь держави - ІФ) на ділі перетворюються на фікцію. На нашу думку, другий розділ Конституції необхідно переписати", - сказав у четвер на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Він зазначив, що конституційна комісія підготувала проект змін до другого розділу Конституції, де всі необхідні уточнення було враховано.

"Слово - за законодавцем. Але ні президент, ні парламент не поспішають упроваджувати ці серйозні зміни до другого розділу Конституції, які є необхідними", - наголосив директор правозахисної групи.

Захаров додав: "У державі немає офіційних документів, в яких визначалося б, що таке достатній рівень життя. Сказали б, що це наявна мінімальна пенсія, але вони навіть цього не можуть сказати, тому що виявиться, що приблизно 4% населення мають доходи менше ніж ця сума, і тоді треба буде доплачувати, а держава цього робити не хоче".

Те саме стосується і права на житло.

"Право на житло людина має. Але якщо у неї немає житла, то вона його і не отримає. Більше того, за рішенням суду можна виселити людину", - сказав правозахисник.

Захаров звернув увагу на те, що така сама ситуація і з правом на охорону здоров'я, медичну допомогу та загалом з правом на поліпшення соціально-економічного становища.

Він також зазначив, що в Конституції взагалі не прописано право на справедливий суд в тому вигляді, як в Європейській конвенції. За словами Є.Захарова, загалом стан дотримання прав людини в Україні погіршується в усіх аспектах.

Зокрема, як розповів правозахисник, зростає кількість фактів жорстокого поводження в силових структурах, а умови та медичне обслуговування в пенітенціарних установах далекі від норми через низький рівень фінансування системи.

Крім того, збройний конфлікт на Донбасі породжує масові порушення прав людини: незаконні затримання, посягання на людську гідність, тортури, вбивства.

Також як зазначив правозахисник, в українському суспільстві намітилася тенденція до толерантного ставлення до насильства.

Дослідження, проведені Харківським інститутом соціальних досліджень, показали, що майже третина українців стали вважати нормою тортури.

"У 2014 році кількість тих, що вважав, що можна застосовувати тортури, становила 14%, минулого року ця цифра збільшилася 24,5%. Зокрема, зазначалося, що можна катувати терористів", - розповів він.

За словами правозахисника, ця тенденція безпосередньо пов'язана з військовим конфліктом, і, кількість тих, хто вважає нормою тортури, зростатиме.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ