Річний показник страт у 2018-му став найнижчим за десятиліття.
Про це повідомляє BBC з посиланням на доповідь Amnesty International.
690 людей стратили у 20 країнах минулого року, не враховуючи Китай. 2017 року стратили 993 засуджених.
Правозахисники також помітили в Ірані падіння кількості страт на 50% після того, як у цій країні скасували смертну кару за злочини, пов’язані з наркотиками. Такий крок Ірану вплинув на 5 тисяч ув’язнених, які очікували на вищу міру покарання.
В Amnesty International вважають, що тисячі людей стратили в Китаї. Комуністичний уряд засекретив таку статистику. Якби дані були відкритими, це б зробило країну лідером у стратах.
Наступні чотири лідери – Іран, Саудівська Аравія, В’єтнам та Ірак. На них припадає 77% страт із 690.
У своїй доповіді Amnesty International зазначає, що якщо в деяких країнах число смертних вироків зменшилось, то у США, Японії, Сінгапурі, Південному Судані та Білорусі показники збільшились.
Станом на кінець минулого року кількість країн, у яких скасували смертну кару, сягла 106. Водночас торік Таїланд поновив практику смертної кари, стративши одну людину. Востаннє в цій країні страчували 2009 року.
Окрім цього, Шрі-Ланка оголосила набір катів як частину кампанії проти контрабанди наркотиків. Вища міра покарання в країні легальна. Тут на смертну кару очікують 1 300 людей. Але страти не проводили в Шрі-Ланці з 1976 року.