Підтримати нас

Скільки дзвінків про насильство в сім’ях ветеранів АТО фіксує «Ла Страда»?

12 лютого 2017 16:39
251
Поширити:
За 2016 рік на гарячу лінію «Ла Страда Україна» надійшло 38 000 дзвінків, близько 20% з яких стосуються саме насильства в родинах військових.

Розповідає "Громадському радіо" Ольга Дунебабіна експертка організації «Ла Страда Україна». Отримати ж інші дані, зокрема від Національної поліції не можна – статистики щодо насильства в родинах демобілізованих учасників АТО нема:

 «Поліція, на жаль, не веде статистики. Вона веде загальну статистику по зверненням з приводу домашнього насильства. Вони не фіксують кількість звернень саме в родинах військових, заявляють, що не мають необхідного інструментарію для того, щоб так вчиняти».

Співпрацювати з Міноборони «Ла Страда» почала відносно недавно, тож і напрацювань з приводу насильства в родинах військових поки що немає.

Ольга Дунебабіна зазначає, що дзвінки на гарячу лінію переважно анонімні. Людина, яка зателефонувала до «Ла стради» представляється за власним бажанням. Тож не завжди працівники організації мають можливість відреагувати на той чи інший випадок насильства в сім’ї належним чином.

 «Дуже складно перенаправляти листи до Міноборони». Якщо є інформація про дані цих чоловіків, то так – в принципі можливо перенаправляти інформацію про те, що демобілізований солдат після повернення із зони АТО вчиняє насильство над дружиною чи над дітьми».

Ольга зазначає, що на гарчу лінію телефонують не тільки жінки, які постраждали від насильства в сім’ї, а й чоловіки, які знаходяться в зоні АТО та які демобілізувалися:

«Вони телефонують з проханням допомогти їм повернутися до мирного життя».

Щодо жінок-військових, які б телефонували на гарячу лінію «Ла Стради» і скаржились, що не можуть подолати посттравматичний синдром, то таких дзвінків за рік були одиниці.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів