Підтримати нас

#РіздвоЗаҐратами: Кого із політв’язнів можна привітати з новорічними святами

01 січня 2018 18:00
198
Поширити:

У піднесеному новорічному настрої кожен з нас завершує свої останні у цьому році справи. Вже тішимось, як з рідними прикрасили запашну хвою. Або ж навпаки — в останню мить докуповуємо ялинкові прикраси, піротехніку, усі необхідні продукти, аби зустріти Новий рік у колі тих, кого любимо та цінуємо. Але цього, на жаль, не зможуть зробити заручники Кремля. 

У 2017 році, попри звільнення Надії Савченко, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка, Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, кількість політв’язнів збільшилась. Щонайменше 60 українців зустрічають новорічні свята у холодних в’язницях Росії та окупованого Криму, четверо — під домашнім арештом.
 
Кремль ув’язнив їх за сфабрикованими справами на загальний строк близько 200 років, кажуть правозахисники Євромайдану SOS, які розпочали зимовий марафон листів для політв'язнів. У їхніх справах немає доказів провини, як і не було справедливого судового розгляду. Серед ув’язнених — студенти, багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, лідери кримськотатарського народу, правозахисники, митці та журналісти.
 
Центр інформації про права людини приєднується до марафону, який триватиме до 13 січня, і закликає своїх читачів та прихильників надсилати листи та листівки тим, хто потерпає від політичного переслідування.  

Правозахисники наголошують, для політв’язнів ваш лист — це ковток свободи, зв'язок із зовнішнім світом та величезна моральна підтримка. Ваш лист — ще одне нагадування, що про них не забувають, що за їхнє звільнення борються, що їх чекають на волі.

"Коли ти знаходишся у закритому просторі, ти розумієш, що дуже важливо вести довгі листування. Вони дозволяють тобі пережити переод вакууму, коли нічого не відбувається, окрім простих та огидних речей — обід, вихід на прогулянку, робота. Ти обмежений в усьому. І єдине, що у тебе лишається — свобода думки. Тому так важливо вести діалоги з такими людьми", — пояснює  координаторка проектів Центру громадянських свобод Олександра Романцова.  

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ