Підтримати нас

Президент вніс до парламенту законопроект про інклюзивну освіту

07 травня 2017 13:00
257
Поширити:

Президент України Петро Порошенко відправив до Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг".

Про це повідомляє офіційний сайт глави держави, пише Центр інформації про права людини.

Документ має забезпечити продовження розвитку інклюзивної освіти в Україні. Він передбачає, що діти з інвалідністю навчатимуться у загальноосвітніх навчальних закладах, які найбільш зручні для дитини та найближчі за місцем проживання.

Законопроект пропонує фінансувати навчання дітей з інвалідністю коштом субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам.

Петро Порошенко також переконаний, що реформування освіти, поліпшення умов навчання та впровадження інклюзії мають бути пріоритетними для громад, які отримали більше коштів та повноважень завдяки децентралізації.

"В окремих територіальних громадах бюджет зріс у сім разів, у десятки разів зросла програма розвитку. Серед пріоритетів використання цих коштів, замість того, щоб вони були на депозитах, має бути забезпечення реформування, модернізація шкіл, яка б передбачала особливості розвитку цих дітей. Нічого важливішого за це бути не може, бо це 100% інвестиції в майбутнє", - наголосив президент.

Окрім того, документ вперше на законодавчому рівні визначає терміни "індивідуальна програма розвитку" та "корекційно-розвивальні та психолого-педагогічні послуги".

За словами Петра Порошенка, інклюзивна освіта потрібна для 10% українських дітей. Він закликав народних депутатів підтримати цей проект Закону у найближчі парламентські тижні. Тоді ж глава держави пропонує прийняти новий закон "Про освіту", який має бути винесений на розгляд парламенту у другому читанні.

 

Дружина президента Марина Порошенко, яка опікується питаннями інклюзивності шкіл, заявила, що за законопроектом стоїть доля майже одного мільйона українських дітей.

"Саме таке навчання є основою недискримінації та залучення до освітнього процесу всіх його учасників. Діти можуть ходити в школу, а не бути закритими у чотирьох стінах, як це відбувається за індивідуальної форми навчання. Мати друзів, а не бути ізольованими від суспільства. Розвиватися і відчувати себе потрібними, а не чекати на допомогу ззовні, й жити самостійним і повноцінним життям", – додала перша леді.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів