Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Право на сім'ю: Порошенко ініціює приєднання України до Конвенції про захист дітей

Поширити:
16 жовтня 2017 03:00
271

Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект про приєднання України до Конвенції про захист дітей.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, проект зареєстрований в парламенті 10 жовтня і 12 жовтня наданий на ознайомлення профільному комітету.

Згідно з пояснювальною запискою, Україна має прийняти цей акт, аби насамперед захистити найуразливішу категорію дітей - дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

"Держава повинна створити такі умови, щоб кожна дитина-сирота була влаштована на виховання в сім'ю. Однією з можливих форм передачі дитини на виховання в сім'ю є міждержавне усиновлення", - йдеться у пояснювальній записці.

Приєднання України до Конвенції має на меті забезпечити гармонізацію процедури усиновлення дітей іноземцями в Україні з процедурами інших держав-учасниць, створення чіткої та прозорої системи гарантій того, що міждержавне усиновлення здійснюється у найвищих інтересах дитини та з дотриманням усіх її основних прав, створити систему співробітництва між Договірними Державами для забезпечення дотримання таких гарантій і таким чином запобігти викраденню, продажу дітей або торгівлі ними, а також запровадити міжнародно-правовий механізм співробітництва у сфері міжнародного усиновлення і забезпечити визнання у Договірних Державах усиновлень, здійснених згідно з цією Конвенцією.

Проектом акта пропонується приєднатися до Конвенції із заявами до статей 6, 22, 23 та 25 Конвенції.

Заявою до статті 6 Конвенції центральним органом для виконання повноважень згідно з цією Конвенцією пропонується визначити Міністерство соціальної політики України.

Заява до статті 22 Конвенції визначає, що усиновлення дітей, які постійно проживають на території України, здійснюється лише у разі, якщо функції центральних органів виконуються згідно з пунктом 1 статті 22 Конвенції.

Заявою до статті 23 Конвенції визначається, що в Україні посвідчення того, що усиновлення відбулось відповідно до положень Конвенції, здійснюється Міністерством соціальної політики України.

У заяві до статті 25 Конвенції передбачається, що ця Конвенція не зобов'язує Україну визнавати усиновлення, здійснені відповідно до угоди, укладеної на підставі пункту 2 статті 39 Конвенції.

Невід'ємною частиною проекту Закону є Конвенція про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення, вчинена 29 травня 1993 року у м. Гаазі. Конвенція складається із 48 статей, об'єднаних у 7 глав, що визначають сферу її застосування, вимоги до здійснення міждержавного усиновлення, повноваження центральних органів та акредитованих організацій, процедурні принципи і механізми міждержавного усиновлення, визнання усиновлення, порядок приєднання до Конвенції та набрання нею чинності.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів