В Україні з 5 серпня змінилися правила перетину на контрольних пунктах в'їзду-виїзду, в тому числі й з окупованим Кримом. Як безпечно поїхати до Криму та повернутися? Перелік документів, які необхідно мати при перетині окупаційного пункту пропуску? Кому і в яких випадках не потрібно проходити самоізоляцію при поверненні на підконтрольну Україні територію?
На ці питання відповів юрист та адвокат громадської приймальні Олександр Данилов під час онлайн консультації.
Російська окупаційна влада вважає осіб без паспорта РФ іноземцями і пропускає на територію Криму тільки певні категорії громадян. До них належать особи, які є членами сім’ї (брати, сестри, онуки, дід, баба), опікунами та піклувальникам, що проживають в Криму. Таким особам на російському пункті перетину треба пред’явити:
паспорт громадянина України,
документ, що підтверджує ступінь споріднення.
Також пропускають осіб, що в'їжджають до Криму в зв’язку зі смертю близького родича. У такому разі особі необхідно пред’явити:
паспорт громадянина України,
копію свідоцтва або посвідки про смерть,
документи, що підтверджують ступінь споріднення.
Якщо громадянин України одноразово в'їжджає до Криму до хворих близьких родичів (подружжя, батьки, діти, усиновителі, усиновлені), які вимагають догляду і піклування, і є опікунами та піклувальниками. Таким особам необхідно пред’явити:
паспорт громадянина України
документи або їх копії, що підтверджують стан близьких родичів
документи, що підтверджують ступінь споріднення.
Також окупаційна влада вимагає проходження ПЛР-тесту на території Криму й реєстрацію в спеціальному онлайн ресурсі.
При поверненні з Криму необхідно пройти десятиденну самоізоляцію. На КПВВ працівник прикордонної служби запропонує вам активувати додаток “Вдома”, який контролюватиме дотримання всіх необхідних умов. Строк самоізоляції - 10 днів, починається не пізніше, ніж через 72 години після встановлення додатку.
Дозволяється покидати місце самоізоляції на дві години в радіусі двох кілометрів, якщо необхідно відвідати лікаря, придбати ліки чи продукти. Використання медичної маски або респіратора без клапана видиху обов’язкове. Щоб достроково припинити самоізоляцію, необхідно отримати негативний результат ПЛР-тесту в акредитованих МОЗ лабораторіях.
При відмові від встановлення додатку “Вдома” необхідно буде пройти обсервацію.
Якщо раніше не проходили самоізоляцію діти до 12 років, то тепер це поширюється на дітей до 18 років, а також це:
Особи, які прибули на територію України, щоб зробити щеплення від COVID-19 й мають запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.
Громадяни України, які отримали першу дозу вакцини (схвалену ВООЗ), мають картку профілактичних щеплень, що це підтверджує (форма 063/о).
Особи, що пройшли повний курс щеплення вакциною схваленою ВООЗ, і мають міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що це підтверджує.
Учасники зовнішнього незалежного оцінювання.
Абітурієнти та студенти вишів, які розташовані на підконтрольній Україні території
Один із батьків, опікунів, усиновлювачів або уповноваженої батьками особи, котра супроводжує абітурієнта чи студента.
Олександр Данилов застеріг: на непідконтрольній Україні території проводять щеплення вакцинами, які не отримали схвалення ВООЗ. Сертифікати щеплення такими вакцинами не визнаються в Україні, а тому необхідно пройти самоізоляцію чи обсервацію.
На питання від глядачки онлайн консультації: “Чи визнають в окупованому Криму вакцини, якими щеплюють в Україні, зокрема, Phizer?” Олександр Данилов відповів, що зазвичай такі вакцини визнаються окупаційною владою Криму.
Якщо у вас виникла проблема, пов’язана з порушенням ваших прав у зв’язку з окупацією Криму, звертайтеся за консультацією до юристів Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини при Благодійній організації "Фонд Милосердя та здоров'я".
Також юристи УГСПЛ допоможуть підготувати:
звернення, (заява, скарга тощо);
запит до органів державної влади чи інших структур,
позовну заяву до суду, клопотання;
в окремих випадках можливе представництво інтересів у судах.
Адреса: Херсон, вул. Бориса Мозолевського (Фрунзе) буд. 2, офіс 19 (1 поверх).
Попередній запис за телефонами: (0552) 49-60-03, +38(066) 7909021
Email: [email protected]
Гаряча лінія у Херсоні: +38 (066) 883 11 49, засоби зв'язку з адвокатом: +3(066) 94 56 560
Графік прийому:
понеділок – з 9.00 до 17.00
вівторок – з 9.00 до 17.00
Перерва з 12.00 до 13.00
P.S. Публікація підготовлена "Громадською приймальнею УГСПЛ при БО "Фонд милосердя та здоров’я" у м. Херсоні працює за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках програми "Права людини в дії" (Human Rights in Action)»
Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі.