Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Пенсія – усі останні новини

Vgoru
Автор
Поширити:
29 березня 2023 13:00
1,487

У Херсонській області працює Головне управління Пенсійного фонду України, яке очолює Роман Кальницький. Сьогодні він відповідає на найбільш поширені запитання щодо пенсійного забезпечення.

- Куди сьогодні треба звертатися мешканцям деокупованих територій для отримання пенсійних послуг?

- Після деокупації деяких районів у Херсонській області відновили роботу сервісні центри в шести населених пунктах, а саме: у Високопіллі, Нововоронцовці, Великій Олександрівці, Білозерці, у   Бериславі та  Херсоні.

- Як подати заяву, наприклад, на призначення/перерахунок пенсії, отримати консультацію?

- Можна особисто звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду або дистанційно, через вебпортал, чи засобами Порталу Дія електронних послуг Пенсійного фонду. Також  отримати консультації можна, скориставшись номерами телефонів “гарячої” лінії.

- Які умови для призначення пенсії за віком у 2023 році?

- Відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення  60 років та за наявності страхового стажу не менше  15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року, право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема: з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року – не менше 30 років. У разі відсутності страхового стажу передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року – від 20 до 30 років; після досягнення віку 65 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року – від 15 до 20 років.

- Мешканці окупованих територій позбавлені можливості особисто звернутися на прийом до сервісних центрів Пенсійного фонду. Чи є якійсь інший спосіб подати документи на призначення пенсії або отримати консультацію?

- Так, звісно. Для цього можна скористатися вебпорталом чи засобами Порталу Дія електронних послуг Пенсійного фонду.

- Тепер багато херсонців мешкає в інших регіонах України. І, якщо, наприклад, хтось не має можливості скористатися електронними сервісами, а треба подати документи на призначення пенсії, невже треба їхати до херсонських відділень Фонду?

- Ні, це зовсім не потрібно. Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (зі змінами) передбачено екстериторіальний принцип звернення до органів Пенсійного  фонду.  Тобто,  незалежно  від  місця реєстрації, для отримання будь-якої послуги можна звернутися до найближчого діючого сервісного центру Пенсійного фонду.

- Чи може бути припинена виплата пенсії, якщо людина тривалий  час її не отримує?

- Якщо пенсію виплачує АТ "Укрпошта" та протягом 6 місяців людина її не отримує, то виплата пенсії призупиняється (стаття 49 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”). Для поновлення виплати  пенсіонеру необхідно особисто з відповідною заявою та документами, що засвідчують особу, звернутися до органів Пенсійного фонду. Якщо виплата проходить через установу банку, то застосовуються норми постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 №1596 “Про затвердження Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках”. Нею передбачено: якщо суми пенсії та грошової допомоги отримуються за довіреністю більш як один рік або не одержуються з поточного рахунку більше як один рік, то уповноважений банк зобов'язаний повідомити про це відповідному органу Пенсійного фонду. Після чого пенсіонер повинен особисто подати до Пенсійного фонду заяву про подовження виплати  через банківську установу. У разі невиконання цієї умови Пенсійний фонд припиняє переказ коштів на поточний рахунок у банку та проводить виплату через національного оператора поштового зв'язку за зазначеним у пенсійній справі місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті в межах України за встановленим порядком, зазначеним вище.

Більш детальну інформацію завжди можна отримати за телефонами “гарячих” ліній Головного управління: +38 067 181 88 84; +38 050 710 54 96; +38 068 858 92 31; +38 098 922 15 39.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів