Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини рекомендує Кабінету Міністрів України визначитись з міністерством, яке буде відповідальним за підготовку законопроекту про реєстровані партнерства.
Цю рекомендацію містить щорічна доповідь офісу українського Омбудсмена про ситуацію з правами людини в Україні за 2017 рік, повідомляє Національний ЛГБТ-портал України.
Автори доповіді нагадують, що Планом дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини передбачено розроблення та подання на розгляд Кабінету Міністрів України у другому кварталі 2017 року закону про реєстровані партнерства (підпункт 6 пункту 105).
"Відсутність у законодавстві інституту цивільного (реєстрованого) партнерства для одностатевих пар (юридичного визнання державою одностатевих відносин) унеможливлює належний захист та можливість реалізації одностатевими парами ряду прав, які випливають з факту укладення шлюбу, та відповідно до практики Європейського суду з прав людини є порушенням статті 8 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини”, – йдеться у доповіді.
Водночас, офіс Омбудсмена пояснив, що Кабмін гальмує з написанням законопроекту про одностатеві партнерства через те, що “Міністерство соціальної політики України та Міністерство юстиції України не можуть визначитися, хто з них готуватиме відповідний законопроект”.
“Натомість українські одностатеві пари надалі не можуть узаконити свої відносини перед державою та позбавлені можливості реалізовувати ряд прав, а саме: спадкування майна за законом, утримання одного партнера іншим в разі непрацездатності, конституційного права несвідчення проти свого партнера та інших”, – зазначено у тексті доповіді Уповноваженого.
У зв’язку з цим, Уповноважений ВРУ з прав людини рекомендує Кабінету Міністрів “вжити заходи для визначення відповідального суб’єкта за підготовку законопроекту про реєстровані партнерства”.