Підтримати нас

“На третій день наш дім склався”. Історія пані Галини з Комишан

13 червня 2023 17:56
5,936
Поширити:

Через теракт росіян на Каховській ГЕС у Комишанському  окрузі Херсонської громади (це територія селища міського типу Комишани, селищ Зимівник (колишнє Куйбишеве), Благовіщенське та села Приозерного) затопило близько 400 будинків. Найбільше постраждали низинні частини Зимівника та Приозерного, опинилися у воді прибережні вулиці Комишан. Загалом уже повністю зруйновано понад десяток домівок. Серед них - будинок родини пані Галини.

Ми прокинулись о пів на шосту ранку, - розповідає про події 6 червня пані Галина. - Знайома подзвонила, сказала, що ГЕС підірвали. А наша машина (мікробус) до того ж була розібрана. Чоловік побіг  поратися з машиною, а я речі почала готувати. Спочатку вода наче повільно підходила. Десь о п'ятій вечора чоловік нарешті відремонтував бус, але тільки ми почали його завантажувати, вода стала підійматися аж дуже стрімко. Встигли вивезти курей, качок, кіз. Забрали холодильник, пральну машинку і телевізор. Все. Піднялися на горішні вулиці, а самі думаємо: “Виїжджаємо, а куди ж?” Нам не було куди їхати. Дякувати Богу, люди знайшлися такі добрі, що допомогли, прихистили.

Будинок родини пані Галини стояв над берегом річки Верьовчиної. Трохи нижче будівлі та господарських споруд - город, а за ним - пірс.

У нас тут дуже красиво було, гарно, - обережно пробираючись подвір’ям через мул та сміття, залишені повінню, каже із сумом господиня. - Квітів багато, сад шикарний. Будинок затишний був, теплий, на чотири кімнати. Добрий будинок був. Того дня, 6 червня, коли поселились у людей, знову додому повернулися, десь о восьмій вечора. Вода вже була біля хати, подвір'я затопило. На другий день вона була вже під вікнами. Ми до останнього надіялися, що будинок встоїть. Хіба що деякі перестінки розповзуться. Але це таке, виправити можна. На третій день дивимося, а  вода вже над виноградною аркою, а хата - всередину “склалася”. Вода пішла, а дому - нема. Зовсім  розвалився. Дуже боляче на все це дивитися.

Все, що принесла повінь, й там, де вона побувала - у маслянистих плямах, як від мазуту. Уся підтоплена рослинність почорніла, “згоріла”. З городини, яку засадили дбайливі господарі, залишилося лише вісім рядків помідорів, часнику, цибулі та перцю - те, що росло на горі. Все інше пропало.

Чоловік пані Галини, який залазив у воду  витягати газовий балон (щоб той ненароком не вибухнув), вкрився дрібними прищами, гнійничками.

Знаєте, ми думали, що нас можуть розбомбити, - ділиться пані Галина. - Біля нас снаряди літали  і прильоти були. У сусідки двері  завалило. Машину нам побило. Нас із донькою приголомшило, легка контузія була. Багато чого було, все перетерпіли. Но щоб так, щоб нас затопили… 

Р. S. Ця інформація зібрана та зафіксована журналістами “Вгору” разом із документатором злочинів російської федерації адвокатом Української Гельсінської спілки з прав людини та Фонду милосердя та здоров'я Олександром Даниловим. 

Якщо ви теж є свідком чи жертвою воєнного злочину ерефії, повідомте про це. Напишіть на пошту: tribunal_for_putin@helsinki.org.ua або просто залиште контакти й правозахисники з вами зв’яжуться. Кожна історія важлива! Ці свідчення не дозволять забути про горе, яке росіяни принесли на українські землі та покарати винних. З початку повномасштабного вторгнення, у рамках ініціативи Т4Р, задокументовано понад 40 тисяч воєнних злочинів Росії проти України. Усі дані документатори вносять у загальну базу, яка оновлюється щодня.

Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим унаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо у 18 областях країни. Щоби дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.

Контакти документатора по Херсонській області ініціативи «Трибунал для Путіна»: +38066 94 56 560.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ