Як повідомляє Центр інформації про права людини, таку думку вона висловила після виступу юридичного консультанта громадської організації "Право на захист" Анни Бабко. Вона розповіла, що у квітні 2017 року прикордонники протягом 10 діб утримували 17-річного громадянина Сомалі в приміщенні для транзитних пасажирів аеропорту "Бориспіль".
Вони не допускали дитину до процедури розгляду надання йому статусу біженця. Хлопця передали представникам територіального органу Державної міграційної служби та виконавчому комітету Бориспільської міської ради як органу опіки та піклування лише після втручання офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини.
"Відеореєстратори потрібні, щоб ми потім не стикалися з проблемою, коли ми приїжджаємо і вказуємо, що от людина звернулась із заявою про надання статусу шукача притулку, а прикордонник відповідає, що до них ніхто не звертався. Коли наголошуєш, що заява може бути усною, він — "Ні, нічого не знаю", — переповідає Уповноважена Верховної Ради з прав людини діалоги з прикордонниками.
Вона переконана, що завдяки відеореєстраторам прикордонники нестимуть відповідальність за неправду. Таке нововведення запобігатиме порушень у майбутньому.
"Я знаю, що прикордонна служба до цього готова. Але немає відповідного нормативного регулювання. Тут ми маємо подумати, як їм допомогти, щоб вони отримали відеореєстратори, і щоб це покращило якість їхньої роботи", — додала Валерія Лутковська під час обговорення результатів виконання Нацстратегії з прав людини.