Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Кожен четвертий українець толерує катування в поліції – опитування

Поширити:
06 січня 2018 13:00
261

Майже кожен четвертий українець так чи інакше допускає можливість застосування поліцією незаконного насильства або навіть катувань.

Про це йдеться в моніторингу незаконного насильства в поліції України за 2004-2017 роки, опублікованому Харківським інститутом соціальних досліджень, пише Центр інформації про права людини.

Найбільш припустимим незаконне насильство для українців залишається "для розкриття особливо тяжких злочинів", "для запобігання терористичного акту" та "як покарання й помста ґвалтівникам, убивцям".

Картина думок українців про те, хто саме більше за інших ризикує стати жертвою насильства в поліції, практично не змінилась. Як і 13 років тому, більшість опитаних досі вважає, що від насильства в поліції не застрахований ніхто (44,7 відсотка). До групи ризику в першу чергу відносять "тих, хто ображає поліцію" — (26,3 відсотка), "професійних злочинців" — (26,3 відсотка), або "тих, хто скоїв будь-який злочин" — (26,4 відсотка).

Як зазначають соціологи, як і в усі попередні роки, серед факторів, які впливають на розповсюдження практик побиття, знущань та катувань у роботі поліції, громадяни передусім виділяють три ключових: безкарність співробітників поліції, які застосовують незаконні методи в роботі (43,5 відсотка), поганий добір кадрів, унаслідок чого до поліції потрапляють люди із садистськими нахилами (34,7 відсотка) та невисокий професійний і культурний рівень співробітників поліції (30,5 відсотка).

Водночас суспільна думка реагує на зростання кількості насильства в поліції з певним запізненням, йдеться в дослідженні. На те, що "застосування поліцією незаконного насильства, побиття, тортур, залякувань у масштабах країни тією чи іншою мірою поширені" вказує менша кількість респондентів, ніж раніше (32,3 відсотки).

У дослідженні також ідеться, що оціночна кількість людей, які протягом останніх 12 місяців ставали жертвами навмисного завдання працівниками поліції побиття, страждань чи катувань, зросла з 409 080 осіб в 2015 році до 641 326 осіб в 2017.

У опитуванні взяли участь три тисячі осіб з  десяти регіонів України. У дослідженні використовували метод структурованого інтерв’ю за місцем проживання респондента, індивідуальні напівструктурованих інтерв’ю експертів, які стикалися з проблемою незаконного насильства й тортур в органах внутрішніх справ (працівників міліції/поліції, адвокатів, працівників прокуратури, представників громадських організацій, суддів), інтерв’ювання жертв незаконного насильства в органах внутрішніх справ та аналіз відомчої статистики Національної поліції України, пов’язаної з дотриманням працівниками поліції прав людини.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів