Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Конституційний Суд визнав незаконною примусову госпіталізацію до психлікарень

Поширити:
23 грудня 2018 17:03
760

Конституційний суд України визнав неконституційним положення закону "Про психіатричну допомогу", які дозволяли опікунам ухвалювати рішення про госпіталізацію до психіатричних лікарень осіб, які втратили дієздатність.

Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому на офіційному сайті, пише Центр інформації про права людини.

Розглянути положення шостого речення статті 13 закону, який ухвалили ще на початку 2000 року, просила Омбудсман Валерія Лутковська. До сьогодні в Україні особу, що втратила дієздатність, могли госпіталізувати до психіатричної лікарні зі згоди органу опіки та піклувальника. Водночас таке рішення ухвалювали не пізніше ніж за 24 години після звернення до органів опіки без судового розгляду.

У своєму звернені до Конституційного Суду Уповноважена стверджувала, що ця норма порушує права людей на особисту свободу та недоторканність, а також на право захисту громадянина судом, що закріплені в Конституції.

У 2016 році суд уже розглядав питання неконституційності положень щодо госпіталізації недієздатних осіб. Тоді судді визнали, що такі практики мають відбуватися "виключно за рішенням суду". Проте, незважаючи на це, у 2017 році парламент вніс зміни до закону та залишив норму про примусову госпіталізацію без змін.

Нове рішення КСУ, яке неможливо оскаржити, визнає положення неконституційним, а тому відсьогодні воно вважається нечинним. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів