Підтримати нас

Херсонський центр безоплатної вторинної правової допомоги пропонує

Vgoru
08 грудня 2015 09:55
289
Поширити:

З 01 липня 2015 року по всій Україні, в рамках проекту загальнодержавної програми захисту прав людини, запрацювали понад 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в тому числі й Херсонський місцевий центр.

Основними завданнями центру є своєчасна та кваліфікована вторинна правова допомога в цивільних та адміністративних справах мешканцям Херсону, Білозерського та Цюрупинського районів Херсонської області.

Слід звернути увагу, що вторинна правовова допомога включає в себе такі види правових послуг, як захист, складання процесуальних документів, та представництво інтересів особи в суді та інших державних органах.

Безоплатною ця допомога є тому, що, витрати, пов'язані з роботою адвоката компенсуються державою.

Категорії громадян, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу та можуть звертатися до місцевого центру для складання процесуальних документів, та представництва інтересів, визначені ст 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», зокрема це:

·                          особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід   їхньої   сім'ї   нижчий   суми
прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" - інваліди, які отримують пенсію або допомогу,   що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб

·              діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї

·       особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту"

·              ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань, стосовно питань, пов'язаних з їх соціальним захистом;

·              особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження
цивільної дієздатності фізичної особи,  ·              особи,   щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку ·              особи,   реабілітовані   відповідно  до   законодавства України, стосовно питань, пов'язаних з реабілітацією.              На даний час центр налагодив плідну співпрацю з організаціями, які надають безоплатну первинну правову допомогу всім без винятку громадянам, тобто – інформують осіб про їх права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, одним словом – ведуть роз’яснення чинного законодавства та надають консультації правового характеру, на даний час центр співпрацює з більш ніж 12 суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги. 

Треба відмітити, що за період роботи, до центру звернулося понад 250 осіб, з яких 22 особи зверталися двічі, з різноманітними питаннями правового характеру. 50 осіб отримали безоплатну вторинну правову допомогу, за 151 зверненням, особи направлені до організацій, що надають первинну правову допомогу, по 42 зверненням консультацію надано працівниками центру.

Також хочеться відмітити позитивні напрямки змін до закону «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема на розгляді Верховної ради України перебуває законопроект, що спрощує порядок надання безоплатної правової допомоги та збільшує коло осіб, які можуть на неї претендувати, зокрема:

  • особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

-         також планується збільшення переліку питань, за якими до центру можуть звертатися ветерани війни, учасники АТО та інші особи, що підпадають під дію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (так, якщо раніше центри надавали допомогу з питань лише пов’язаних з соціальним захистом таких осіб, то відповідно до внесеного законопроекту, допомога зазначеним категоріям громадян буде надаватися з будь-яких правових питань).

 

Місцевий центр розташований в зручному місці за адресою: вул. Рози Люксембург, 7 (поруч з центром зайнятості), прийом громадян здійснюється з 9-00 до 18-00 год без обідньої перерви щодня, крім суботи та неділі. Для отримання безоплатної вторинної правової допомоги, необхідно звернутися до центру за вказаною адресою та мати при собі паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного податкового номеру, та документи, що підтверджують належність особи до однієї із вразливих категорій.

В разі виникнення питань щодо порядку звернення та переліку необхідних документів, до центру можна звертатися за телефоном 45-63-16.

 

 Зразок успішного випадку:

До Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся клієнт – учасник бойових дій, якому УПФУ у м. Херсоні відмовило у зарахуванні періоду навчання у страховий стаж.

Зобов’язання зарахування періоду навчання у страховий стаж здійснюється на підставі судового рішення.

Позивачу необхідно подати позов до суду про зобов’язання УПФУ у м. Херсоні зарахування періоду навчання у страховий стаж.

 На підставі ч. 1 п. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» та п. 18 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» позивач звільняється від сплати судового збору.

 До позову необхідно додати документи, що посвідчують особу позивача, копію атестату, копію трудової книжки, копію пенсійного посвідчення, копію посвідчення учасника бойових дій.

 Правові основи щодо звернення з таким позовом:

 

П. «д» ч. 3 ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788: до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі, клінічній ординатурі.

Ч. 1 ст. 38 Закону України «Про професійно-технічну освіту»: час навчання у професійно-технічному навчальному закладі зараховується до трудового стажу учня, слухача, у тому числі в безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців.

П. 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, завтерджений постановою КМУ від 12.08.1993 № 637: за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

П. 8 Порядку: навчання у навчальних закладах підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

Отримавши доручення, адвокат зустрівся з клієнтом, встановив, що всі необхідні документи, потрібні для належного доказовування обставин у справі наявні.

Складено позовну заяву. Направлено до суду першої інстанції. Постановою Комсомольського районного суду м. Херсона від 13.10.2015 адміністративний позов задоволено. Зобов’язано УПФУ в м. Херсоні зарахувати до страхового стажу період навчання в училищі.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів