Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Існування притулку для жертв домашнього насильства знову під питанням

Поширити:
19 червня 2019 06:00
859

Робота Кризового центру для постраждалих від насильства у родинах досі під питанням, бо депутати Херсонської міськради так і не прийняли рішення про його створення.

Водночас в обласному центрі тільки за останній тиждень поліція зафіксувала 100 випадків домашнього насильства, про що повідомила на своїй сторінці у фейсбуці.

Нагадаємо, ще у квітні 2017 року стартувала кампанія «Херсон, територія вільна від насильства», її підтримали 17 громадських організацій, у тому числі Благодійна організація “Фонд милосердя та здоров’я”, яка заснувала газету «Вгору». У липні того ж року депутати профільної комісії начебто теж схвалили ініціативу і проголосували за створення у Херсоні Кризового центру для постраждалих від насильства у родинах. Однак до розгляду на сесії документи про створення Центру так і не дійшли, бо їх декілька разів під різними приводами відправляли “на доопрацювання”.

Щоб депутати, нарешті, почули думку містян, активісти ініціювали (для цього вони зібрали більше 300 підписів) і провели громадські слухання. Пропозицію створення центру підтримали майже одноголосно. З усіх присутніх у залі тільки одна людина утрималася. Проти не проголосував ніхто.

Після цього депутати, згідно зі Статутом міста, мали розглянути питання створення центру на сесії. Проте резолюція зависла на етапі розгляду у профільній комісії.

У той самий час закордонні меценати були готові відремонтувати та впорядкувати приміщення Центру. Очікували тільки «зеленого світла» від міської ради.

За ці три роки рішення про створення Кризового центру міська рада так і не прийняла. Всупереч цьому та завдяки зусиллям активістів Центр все ж таки запрацював на базі громадської організації «Ліга соціально відповідальних жінок». Його робота фінансується Фондом народонаселення ООН у галузі народонаселення в Україні та Угорською Екуменічною службою допомоги.

Варто зазначити, що певний прогрес у стінах міської ради все ж таки відбувся. Депутати виділили 200 тисяч гривень для розробки проектно-кошторисної документації створення Кризового центру. Але без рішення міської ради про створення Кризового центру вже у 2020 році притулок на базі громадської організації може припинити  роботу.

Проблема полягає у тому, що донорських коштів на утримання Центру вистачить до кінця 2019 року. Якщо до 2020 року міська влада не почне фінансувати Центр, то він перестане існувати.

За період з середини лютого до кінця травня 2019 року послугами Кризового центру скористалися 16 осіб, з них 9 дітей. Про це розповів директор Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Антон Єфанов під час зустрічі представників Коаліції громадських організацій.

Він зазначив, що після вибуття з Кризового центру постраждалі можуть отримати пост підтримку у Денному центрі, що працює на базі Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Денний центр розрахований для надання первинної психологічної, юридичної допомоги та соціального супроводу. За останні чотири місяці там отримали допомогу 64 людини, з них 41 дитина. Наразі допомогу отримує дев’ять осіб, п’ятеро з яких діти.

Щоб не дозволити притулку закритися, представники громадських організацій знову об'єднують свої зусилля та невдовзі планують оновити Коаліцію за створення Кризового центру у Херсоні, який фінансуватиметься за рахунок міського бюджету.

Онлайн газета «Вгору» й надалі слідкуватиме за перебігом подій довкола створення Кризового центру.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів