Відтепер створити інклюзивний клас простіше. Так, керівник загальноосвітнього навчального закладу зможе організувати клас з інклюзивним навчанням на підставі заяви батьків або законних представників дитини з особливими потребами та висновку психолого-медико-педагогічної консультації. Підтримку в створенні інклюзивної класу буде надавати відповідний орган управління освітою.
«Для нас дуже важливо, щоб кожна дитина з особливими освітніми потребами мала змогу навчатися у колективі однолітків та не була відірвана від реального життя суспільства, якщо це можливо. При цьому надзвичайно важливо забезпечити таку дитину відповідним супроводом та переконатися, що для неї створено усі необхідні умови для навчання», - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Для кожної дитини з особливими потребами в школі розроблять індивідуальний план розвитку з урахуванням особливостей їх навчально-пізнавальної діяльності, динаміки розумової працездатності тощо. При цьому до розробки програми будуть залучати не лише фахівців, але і батьків або законних представників дитини.
Також для забезпечення освітніх та соціальних потреб таких дітей тепер зможуть залучати соцпрацівників, батьків або осіб, уповноважених ними.
Крім того, серед дітей, які зможуть навчатися в інклюзивних класах, тепер будуть діти з дислексією (нездатністю оволодіти навичками читання текстів).
Створення матеріально-технічної бази для навчання дітей з особливими потребами покриє освітня субвенція, яка буде виділятися на кожну дитину. Всього на цільову субвенцію в Держбюджеті на 2017 рік закладено 209 млн грн.