Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Ініціативу Херсонщини поширюють по всій країні

Поширити:
22 березня 2018 16:30
406

Про це повідомив, 22 березня, Генеральний директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції Владислав Власюк, під час офіційного візиту на Херсонщину.

Мова йде про взаємодію між державними установами і громадськими організаціями, що надають безоплатну правову допомогу. І перш за все, це стосується так званої «процедури перенаправлення», яку започаткували саме в нашій області.

Нагадаємо, правозахисники Херсонщини першими в Україні розробили та підписали 12 березня цього року Протокол порядку взаємодії між центрами державної системи безоплатної правової допомоги, Офісами Громадської спілки «Мережа правового розвитку» та приймальнями громадських організацій області, які захищають та відстоюють права громадян.

Протокол взаємодії підписали представники 12 провайдерів правової допомоги.

Найважливіше в цьому документі те, що відтепер жителям області легше «знайти потрібного фахівця», та безкоштовно отримати високопрофесійну допомогу юриста чи адвоката.

Пересічні громадяни, як правило, не цікавляться тим, де і які  приймальні працюють та на чому вони спеціалізуються, поки не трапиться біда. Коли ж починають шукати юриста, то переважно покладаються на досвід знайомих: «Казали, що тут допомагають». А в результаті часто приходить  не за адресою. Адже у кожної організації або установи - свої, різні напрямки роботи.

Тепер, якщо людина звернулася не за специфікою організації/установи, юрист повідомляє партнерів про клієнта, описує фабулу справи і домовляється про дату та час прийому. Клієнт отримує талон перенаправлення, в якому зазначені місце та контакти установи/організації, до якої його перенаправлено, дата та час прийому, перелік необхідних документів. А щоб допомога була якісною, організації домовились перевіряти результати перенаправлення, оцінювати  послуги, проводити спільні наради з цього питання  та звітувати. Але при цьому - дотримуватися принципів конфіденційності та поваги до людини. Тобто, ніхто, крім відповідальних осіб партнерських організацій/установ, не має доступу до персональних даних та іншої конфіденційної інформації клієнта.

Отже, як зазначив Владислав Власюк, зараз Міністерство юстиції приділяє велику увагу  поширенню по всій країні такої співпраці між центрами державної системи безоплатної правової допомоги,  Офісами Громадської спілки «Мережа правового розвитку» та іншими правозахисними громадськими організаціями. Тому що це - великий крок до розвитку держави.

P.S. Завдяки громадським організаціям в Херсоні також працює Центр безоплатної первинної правової допомоги, де приймають юристи Херсонського офісу Мережі правового розвитку при «ІРЦ «Правовий простір» Сергій Плахотнюк і Костянтин Капошилін та при обласній організації «Комітет виборців України» Олександр Данилов, а також та керівниця громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» Олена Старюк.

Адреса Центру: пр. Ушакова, 37, каб. 115 (будівля Херсонської міськради). Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 17.00, по п’ятницях з 9.00 до 15.45. Обідня перерва з 12.00 до 13.00.  Телефон для довідок  і запису на прийом: 099 468 3848.

P.S. Центр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках проекту «Енергія змін».

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів