Село Олександрівка Білозерського району зовсім спорожніло, всі будинки росіяни знищили ще у квітні, а люди, рятуючи власне життя, пороз’їжджалися у безпечніші місця.
Зруйновані й два будинки мешканки села пані Ольги. І хоча фізичної можливості відзняти їх теперішній стан немає (там йдуть бойові дії), юристи громадської приймальні благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” на основі матеріалів з відкритих джерел допомогли їй задокументувати черговий злочин російських військових і написати заяву до прокуратури про кримінальне правопорушення.
Пані Ольга згадує: на початок вторгнення перебувала вдома, в Олександрівці. До села російські війська підійшли раптово, перші обстріли почалися десь 12 березня. Того ж дня постраждала і перша людина — жінці уламковим пораненням зачепило легеню.
Потім ненадовго обстріли припинилися — і поновилися десь із 20 березня. Пані Ольга згадує, росіяни стріляли весь час, а якось вночі 26 або 27 березня на вулицю виїхав російський танк і прицільно почав обстрілювати будинки мирних мешканців. Тоді загинув її 26-річний сусід, який приїхав зі своєю родиною із сусіднього села до сестри, бо їхній будинок вже був зруйнований.
Пані Ольга разом із родичами та сусідами ховалися у підвалі свого будинку — їх там було 11. Снаряди прилітали прямо у двір, пробили дах, частково зруйнували станцію сонячних батарей, розташовану на ділянці. Коли снаряд влучив за пару метрів від входу до підвалу, де люди ховалися, Ольга зрозуміла: залишатися тут більше не можна.
28 березня родина виїхала на Черкащину. Дехто з олександрівців покинув свої домівки раніше, дехто — пізніше, про стан будівель довгий час нічого не було відомо, хіба що той факт, що будинки дуже постраждали. Фото зробити ніхто не може, бо в селі нікого немає.
Але на підставі відео, яке з’явилося у відкритих джерелах, та свідчень постраждалої черговий злочин зафіксували, заяву до прокуратури склали. Попереду після деокупації Херсонщини фахівців чекає великий пласт робіт, а пані Ольга очікує на компенсацію.
P.S. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами: +38 (066) 7909021, +38 (066) 9456560 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.
Електронна адреса: [email protected]
ВПО з Херсонської області у Вінниці можуть отримати безкоштовну правову допомогу за номерами: +38 (066) 9456560 (Viber. Telegram).