Активісти зі спільноти Хто замовив Катю Гандзюк? заявляють, що їх почали системно переслідувати та погрожувати.
На сторінці спільноти у Facebook повідомляється, що активісти почали отримувати погрози після того, як голові обласної ради Херсонської області Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Гандзюк.
За словами активістів, їм за цей час передавали "попередження" та прямі рекомендації "виїхати на час розслідування з країни" від осіб, пов’язаних із МВС.
Крім того, кілька активістів помічали стеження, за двома з них постійно їздять авто на херсонських номерах.
Декільком просто ламали дверні замки, але не змогли потрапити всередину.
Також активісти повідомили про атаки на свої робочі електронні ресурси та "дивні дзвінки" на мобільні і стаціонарні телефони, а також особисті повідомлення в соцмережах з пропозиціями зустрітися "якомога швидше" від незнайомців.
Активісти стверджують, що наважилися заявити про тиск публічно після того, як у квартиру до одного з них "показово увірвалися, нічого не вкрали, а просто влаштували безлад з метою залякування".
Відзначається, що тиск підсилився після виходу Мангера під заставу.
Нагадаємо, що 11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. Він назвав це "політичним замовленням" і заявив, що не має наміру ховатися від слідчих.
Шевченківський суд обрав Мангеру запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 2,4 млн грн. Після того як за нього внесли заставу, він вийшов із СІЗО та повернувся на роботу у Херсон.
Напад на виконувачку обов'язків керуючого справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк було скоєно 31 липня 2018 року. Невідомий облив дівчину сірчаною кислотою, внаслідок чого вона отримала хімічні опіки тулуба, руки і обличчя (більше 35% поверхні тіла). Гандзюк померла в лікарні 4 листопада.