В опитуванні Міжнародного комітету Червоного Хреста 92% родичів зниклих безвісти зявили, що влада не визнала їхнього важкого становища.
Такі результати доповіді "Привіт, синку. Я вдома". Оцінка потреб сімей, родичі яких зникли безвісти у зв’язку з конфліктом на сході України".
Разом з Товариством Червоного Хреста України було відкрито 1718 пошукових справ, з яких понад 700 залишаються відкритими досі.
У МКЧХ зазначають, що сім’ї не лише переживають емоційне потрясіння, але й стикаються з труднощами фінансового характеру, адміністративними та юридичними проблемами.
68% опитаних повідомили, що втратили прибуток після зникнення рідної людини. 39% не можуть покрити витрати на щоденні потреби, такі як їжа та одяг.
66% респондентів сказали, що відчули значне погіршення психологічного стану, а 24% – погіршення стану здоров’я.
56% опитаних кажуть, що зіткнулись із проблемами юридичного, адміністративного характеру через відсутність чіткого юридичного статусу свого зниклого родича.
27% мали труднощі з отриманням документів. 25% – проблеми з доступом до заробітної плати зниклого безвісти (де сам зниклий – військовий). 24% мали труднощі в управлінні майном, що зареєстроване на ім’я зниклого безвісти, а 16% – перешкоди в доступі до банківського рахунку зниклого.
Постраждалі родини серед пріоритетних потреб виокремлюють більш активний пошук зниклого родича (49%), потребу у фінансовій підтримці (33%), підтримку у вирішенні юридичних (24%) та адміністративних (19%) питань.