Підтримати нас

Біженці не можуть розраховувати на безпечний притулок в Україні

24 червня 2019 16:00
589
Поширити:

Україна не може вважатися безпечною третьою країною (країна, яка не є країною походження іноземця або особи без громадянства. – Ред.), адже система надання притулку тут демонструє низку порушень прав людини.

Таку думку висловив юрист Харківської правозахисної групи Борис Захаров на конференції до дня біженця, який відзначається 20 червня, передає "Главком".

Шукачі притулку в Україні стикаються з низкою проблем, зокрема:

  • викрадення і незаконне видавання до країни походження;
  • відмова в можливості подати заяву про притулок в Україні та зловживання з процедурою подання заяви;
  • передання конфіденційної інформації державним органам країни походження;
  • безпідставна відмова в наданні притулку;
  • порушення процедури оскарження;
  • невиконання рішень суду і багатократні оскарження судових рішень з боку ДМСУ;
  • порушення права на свободу та особисту недоторканність в екстрадиційних справах через безальтернативність тимчасового арешту;
  • застосування практики повторних арештів, незаконного збільшення терміну екстрадиційного арешту.

Захаров нагадав про випадки вбивств, насильницьких зникнень і викрадень з території України, а також катувань осіб, яких, зокрема, переслідує Росія. Водночас у цих випадках українські силовики демонструють неформальну співпрацю зі спецслужбами інших країн. 

"Серед старшого покоління співробітників СБУ більшість генералітету закінчили Вищу школу КДБ ім. Дзержинського. Після розпаду Радянського Союзу між спецслужбами країн колишнього СРСР зберігалися міцні зв’язки як на робочому, так і особистому рівнях. У нашому розпорядженні є численні непрямі докази неформальної співпраці спецслужб колишнього СРСР", – додав він. 

Водночас не відкидає правозахисник і корупційної складової у справах видавання шукачів притулку до Росії. 

"Немає жодних доказів, що співробітники СБУ беруть хабарі за видачу особи, підозрюваної в тероризмі або участі в незаконних збройних формуваннях. Проте серед мусульман, яких переслідує РФ за цими статтями, а також у середовищі російських адвокатів, які їх захищають, поширена думка, що за кожну "голову" ФСБ надає значну винагороду. Оскільки діяльність спецслужб є закритою, а зацікавленість є доведеною, не можна відкидати і корупційну складову в екстрадиційних справах. Крім того, вже розслідуються справи про хабарництво в СБУ в безпосередньо пов’язаній сфері – щодо надання притулку в Україні", – сказав він.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів