Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Активістки створюють “сексизм патруль”, щоб реагувати на дискримінаційні заяви політиків

Поширити:
05 серпня 2019 16:00
802

Активістки ініціативи "Гендер в деталях" запустили кампанію "Сексизм патруль", в рамках якої розповідатимуть українцям про дискримінаційні висловлювання політиків. 

Про це активістки повідомили на офіційній сторінці у Фейсбук.

 

Кампанію вирішили розпочати після великої кількості повідомлень про сексизм зі сторони політиків, зокрема, президентської партії "Слуга народу". 

"Новообраний народний депутат від "Слуги Народу" Жан Беленюк у своєму Instagram виставив фото з підписом: "Бабе - цветы, спортсменам - медали! Смотри, не перепутай, Кутузов!", голова офісу президента України Андрій Богдан вирішив обійняти журналістку Радіо Свобода, аби "їй було зручніше бігти за ним", майбутній голова комітету ВР у закордонних справах Богдан Яременко розповів, що колеги йому заздрять, адже його комітет "найкрасивіший" через найбільшу кількість жінок у ньому", – перераховують активістки лише деякі факти, які стали відомі за останній час. 

Авторки кампанії наголосили, що не підтримують жодну з політичних сил та слідкують за будь-якими випадками сексизму високопосадовців.

"Окрема підбірка сексизму від ЗЕКоманди пояснюється частотою таких випадків у межах цієї політичної сили", – додають вони.

У коментарі Центру прав людини ZMINA активістки зазначили, що кампанію "Сексизм патруль" з відповідним хештегом створили, аби оперативніше й наполегливіше боротися з сексизмом в українському інформаційному та публічному просторі.

"Ми давно помітили, що наразі суспільство готове засуджувати сексизм, більше того, воно потребує активної публічної підтримки. І наш ресурс готовий її надати. Ми й раніше реагували за сексистські вислови публічних осіб, сексистські рекламу та оголошення про набір на роботу. Але тепер сподіваємося, що цей хештег допоможе нам згуртувати суспільство. Окрім того, ми сподіваємося заохотити аудиторію більш різко реагувати на такі випадки: шерити, створювати нові хештеги, скаржитися на дописи у різних соцмережах, які мають ознаки сексизму", – говорять представниці ініціативи. 

У ініціативі також додали, що планують не тільки повідомляти про сексизм, до якого вдаються українські політики, але й пояснювати, чому та чи інша фраза або дія є сексистськими і неприпустими.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів