Усього 14% українців вважають, що суспільству слід прийняти гомосексуальність своїх співгромадян.
Такі дані дослідження Pew Research.
Соціологи вивчали громадську думку європейців на різні питання через тридцять років після падіння комунізму. За їхніми словами, по всій Європі ставлення до деяких тем відображає різкий розрив між Сходом та Заходом.
“У таких соціальних питаннях, як гомосексуальність та роль жінки в суспільстві, думки різко різняться між Заходом та Сходом, і західноєвропейці висловлюють набагато прогресивніше ставлення”, – стверджують вони.
Поряд з Україною в рейтингу опинилася Росія, де також 14% людей вважають, що суспільству слід прийняти гомосексуальність оточення. Далі в списку йде Литва, де такої думки дотримуються 28% населення, та Польща, де підтримують толерантність до ЛГБТ-людей 47% опитаних.
“У багатьох європейських країнах люди, які не досягли 35 років, задоволені поточним напрямом своїх країн. Вони також висловлюють більш сприятливі думки щодо ЄС, більш позитивне ставлення до мусульман та більше сприймають гомосексуальність”, – кажуть дослідники.
Щодо питання ґендерної рівності, то соціологи кажуть, що ставлення до ґендерних ролей та шлюбу в багатьох європейців змінилося з 1991 року.
“Тепер більшість людей віддають перевагу одруженню, де і чоловік, і дружина мають роботу та піклуються про домашнє господарство”, – зауважують вони.