«Знахарка»

На початку XX століття в Херсоні сталася доволі дивна історія. 17 лютого 1909 року до поліцейського Матвєєва звернулася херсонка.

Вона розповіла, що на Католицькій вулиці (нині – частина вулиці Суворова) до неї підійшла невідома жінка і запропонувала їй  вилікувати зуби. Наша героїня одразу ж запросила незнайомку до себе у квартиру, де почалося лікування. Спочатку «знахарка» щось шепотіла та бризкала якоюсь водою. Потім почалося найцікавіше. Жінка запропонувала дівчині для успішного лікування зубів дати їй золоті прикраси. З ними вона збиралася провести якесь чаклунство. Тож отримала золотий хрест, п’ять перстнів, медальйон, чорну сукню та білий шарф. Дівчині незнайомка пообіцяла все повернути після заходу сонця. Наша героїня так зацікавилася «лікуванням», що навіть не спитала  ім’я незнайомки.

У визначений час, як ви розумієте, ніхто нічого не повернув. Поліція 2 відділку почала швидкі дії щодо пошуку злодійки. Ці заходи дали результат. Вже 19 лютого в районі Військового форштадту, в будинку Стриця, була затримана Любов Колениченко. Після недовгого допиту жінка розповіла:  золото взяла для того, щоб приворожити до дівчини кохану людину на прізвисько  Никишка. Нібито дівчина про це її попросила. Вона показала, де закопані коштовності. В «схроні» були також виявлені золоті прикраси невідомих господарів. Така історія не вдовольнила слідчих, і жінку відправили до тюрми.

Під час слідчих дій стало відомо, що жертвою шахрайки також стала херсонка Литвинова. Вона дуже тяжко хворіла, весь час лежала в ліжку. Але якось до неї прийшла невідома жінка і запропонувала послуги лікування. Навіть продемонструвала  магічний хист. Вона взяла дві склянки з чистою водою, і в одному з них перетворила воду в якусь червону рідину. Таке диво справило велике враження на Литвинову, тож вона повністю довірилася «знахарці». Цим та вирішила  скористатися, попросивши у «пацієнтки» золотий хрест, який висів на її шиї, а також деякі речі. Вона сказала, що все це необхідне для одужання. А ще їй необхідно помолитися на заході сонця. Як і в першому випадку, жінка зникла в невідомому напрямку. Литвиновій нічого не лишалося, як дістатися до поліцейського відділку. Вона дуже зраділа, коли їй   віддали її коштовності. В цей час Колениченко вже сиділа під вартою.     

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...