Як визначити дефіцит йоду

Йод – мінерал, який наш організм не може ні виробити самостійно, ні замінити чимось іншим. І його нестача відразу позначається на нашому здоров’ї, тому важливо знати ранні ознаки дефіциту йоду.

Один з найважливіших і, на жаль, незамінних мінералів, в яких постійно потребує наш організм, це йод. Саме йод регулює вироблення гормонів щитовидної залози, які в свою чергу відповідають за ріст, розвиток, а також здоровий обмін речовин. На жаль, наш організм не в змозі самостійно виробляти йод – ми повинні отримувати його досить з їжею або у вигляді добавок. Залежно від віку, нам потрібно від 150 (дорослі чоловіки) до 290 (жінки, які годують груддю) мг йоду в день. Щоб перевірити, чи не відчуваєте ви дефіцит йоду, варто здати аналізи крові, але також важливо знати ранні ознаки хронічної нестачі йоду.

Постійна втома і депресія

Найважливіша функція йоду для нашого тіла-участь у виробленні таких важливих гормонів щитовидної залози, як тироксин і трийодтиронін. Якщо ж цих гормонів виробляється недостатньо, може розвинутися гіпотиреоз, одними із симптомів якого є швидка стомлюваність, постійне відчуття втоми, і також пригнічений настрій.

Суха шкіра

Ризик розвитку гіпотиреозу у жінок у вісім разів вище, ніж у чоловіків, а нестача йоду його ще підсилює. Коли щитовидна залоза не справляється зі своєю функцією, шкіра стає сухою, а ми самі відчуваємо велику чутливість до холоду.

Зниження когнітивних здібностей

Погіршення пам’яті, труднощі з концентрацією уваги, нездатність зосередитися, а також неможливість засвоювати і обробляти нову інформацію — все це також ознаки нестачі йоду. Якщо ви помітили, що ваша робота дається вам складніше, ніж раніше, можливо, ви їсте недостатньо продуктів, що містять йод.

Збільшений зоб

Потовщення в передній частині тіла – так званий зоб – це видима ознака дефіциту йоду. Якщо у вас пропала виїмка біля основи шиї, а на її місці з’явилося невелике потовщення, швидше за все, у вас дефіцит йоду.

Утруднене дихання і ковтання

Труднощі з ковтанням, а також утруднене дихання, що відчувається, коли ви лягаєте, також говорить про нестачу йоду. Відбувається це через збільшений зоб, який перекриває дихальні шляхи. Треба звернутися до лікаря!

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини