Увечері 10 листопада в Херсоні підірвали телевізійну вежу. Полум’я від вибуху злетіло на висоту п’ятиповерхівки. У будинках уздовж вулиці Університетської в районі парку повибивало скло.
Ми з другом якраз йшли по Університетській вздовж парку до центру міста, – згадує про ту подію пан Ігор*. – Росіян тут вже два чи три дні не було. Хоча проїжджали іноді їхні військові машини, але групами орки не вешталися. Тож ми вирішили трохи прогулятися. Осінь така гарна стояла, листя – різноколірне... А коли почало сутеніти, зазбиралися додому. Було 18.30. Вежа горіла вогнями десь на дві третини, а верхівка ховалася в темряві. І щойно ми на неї глянули, як шарахнуло! І малинове світло знизу вежі бурхнуло. Не згори, як після прильоту ракети чи снаряда, а саме знизу. І так яскраво, що навіть верхівку вежі висвітило. За мить в обличчя вдарила гаряча туга хвиля. З переляку я стрибнув за маленьку деревину, впав на землю, прикрив голову руками, втиснувся обличчям в опале листя. Земля здригнулася, наче важка платформа десь поряд гепнулася і почувся звук такий, як порожні труби падають. Багато труб, одна на одну сипалися, звучали голосно й часто: бум, бум, дзинь, дзелень... І сигналізація на машинах завила. Це все сталося буквально за кілька секунд. Я ще встиг допетрати, що тоненька деревина – слабке укриття, і вужем доповз до іншого дерева, товстішого. Я ще ніколи так швидко не пересувався й не молився так завзято. Коли стихло, згадав про товариша. Покликав – мовчить. Злякався, може, вбило. Кличу, кличу, навкарачки навколо шукаю. Потім чую шерех у кущах – він виповзає. Шок такий був! Потім згадували, сміялися – як кущі могли його захистити? Та й моя деревина була така тоненька, це як за швабру сховатися. То я потім переповз за платан. А тоді здоровий глузд не працював, ховалися інстинктивно. Враження було таке, що вибух стався не за пів кілометра, а зовсім поруч, біля нас... Коли оговталися, обтрусилися від трави та листя, знову глянули в бік вежі. Там, де вона щойно світилася, була вже суцільна темрява.
За словами пана Ігоря, свідками цієї події стали й інші його друзі. Один із них живе в Таврійському мікрорайоні. Вікна його квартири виходять на південну сторону, якраз на Дніпро, на вежу. У той день о 18.30 чоловік курив на кухні біля вікна. Спалах був такий сильний, що він аж заплющив очі, засліпило. Інший знайомий у цей час гостював у родичів на Арештанці (набережна Дніпра неподалік від вежі). Коли пролунав вибух, вони вискочили з домівки. І буквально за кілька хвилин після того побачили, як із набережної відчалив моторний човен і попрямував у бік лівого берега.
Це був заздалегідь розрахований підрив. Вибухівки заклали стільки, щоби не просто вивести конструкцію з ладу, а повністю знищити. Заблокувати херсонців інформаційно, аби не мали можливості дивитися українські телеканали, – упевнений пан Ігор.
* Ім’я змінено.
Р. S. Цей злочин російської федерації зафіксовано документаторами Української Гельсінської спілки з прав людини в рамках ініціативи «Трибунал для путіна». Якщо ви теж є свідком чи жертвою воєнного злочину рфії, повідомте про це. Напишіть на пошту: [email protected] або просто залиште контакти й правозахисники з вами зв’яжуться. Кожна історія важлива! Ці свідчення не дозволять забути про горе, яке росіяни принесли на українські землі та покарати винних. З початку повномасштабного вторгнення, у рамках ініціативи Т4Р, задокументовано понад 26 тисяч воєнних злочинів росії проти України. Усі дані документатори вносять в загальну базу, яка оновлюється щодня.
Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим унаслідок війни росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо в 18 областях країни. Щоби дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.
Контакти документатора по Херсонській області ініціативи «Трибунал для путіна»: +38066 94 56 560.
Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі
Схожi новини

Коли переселенці втрачають виплати та як їх поновити

Переселенці мають право оформити пенсію там, де живуть


Зруйнували життя. Історія родини Чалих


Як оплачується робота, коли немає світла

Правила придбання страхового стажу


Повідомляйте про злочини росіян. Кожна історія важлива



Зустрічайте 19 Мандрівний Docudays UA у Херсоні та області!

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...