Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

“Збирати фактично нічого”. На Херсонщині фіксують загибель соняшнику

Поширити:
04 липня 2025 18:08
175
соняшник
Врожай соняшника у 2024 році. Фото: "Вгору"

Цьогоріч у Бериславському районі Херсонської області більша частина посівів загинула, збирати фактично нічого. Окрім того, наразі фіксують загибель соняшнику.

Про це журналістці “Вгору” повідомив директор департаменту розвитку сільського господарства Дмитро Юнусов.

"Лише в деяких випадках збирають по 300-400 кг з гектара”, – констатує Юнусов.

Для порівняння торік наприкінці вересня 2024-го середня врожайність становила 25,1 ц/га. У 2025 році – сягнула лише 14,4 ц/га.

Як зазначає голова асоціації фермерів Олександр Гордієнко, основна проблема не лише посуха, а й постійні обстріли та підпали полів дронами окупаційних військ.

Кілька днів тому дрон спалив поле пшениці в господарстві Олександра площею 250 гектарів. Через посуху перші посіви соняшника вже згоріли, а той, що сіяли пізніше, ще стоїть, але без опадів протримається хіба пару тижнів, додав аграрій.

Ріпаку, за словами Гордієнка, на Бериславщині майже не сіяли, а пшениця у багатьох господарствах погоріла від посухи та підпалів.

За словами Дмитра Юнусова, трохи кращі справи у фермерів Херсонського району, там почали збирати ярий ячмінь.

  • На правобережжі Херсонщини аграрії втратили врожай на понад 55 тисячах гектарів землі. Сума збитків становить понад мільярд гривень.
  • На лівобережжі Херсонської області загинули понад 52 тисячі гектарів посівів сільськогосподарських культур. 
  • Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) звернулася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Коваля з проханням надати державну підтримку фермерам Херсонщини, які втратили посіви. Проте у 2025 році в державному бюджеті України не передбачено грошей на компенсацію втрачених посівів через надзвичайні погодні умови. 
  • Також начальник Херсонського обласного центру гідрометеорології Юрій Кіріяк повідомив, що на кінець травня 2025 року в Херсонській області спостерігається дефіцит вологи у ґрунтах. За його словами у цьому році на Херсонщині не було водопілля. Адже вище за течією по басейну річки Дніпра не було достатньої кількості ані снігу, ані опадів.

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів