Під Верховною Радою сьогодні відбувся перформанс на підтримку активістки та співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк, яку в липні облили сірчаною кислотою.
Три десятки учасників тримали великі аркуші з літерами, склавши з них запитання "Хто замовив Катерину Гандзюк?" та "Вже 36 днів без відповіді", паралельно вони скандували це запитання, а також запалили фаєри.
Акцію, яку транслював у мережі Фейсбук журналіст Богдан Кутепов, організували друзі та знайомі Гандзюк, серед яких громадські активісти, правники, журналісти.
Таким чином вони намагалися привернути увагу народних депутатів у їхній перший після літніх канікул робочий день не лише до справи Гандзюк, а й до систематичних нападів на громадських діячів у країні.
"Сьогодні ми прийшли до Верховної Ради, завтра прийдемо до МВС, післязавтра ще кудись. Мене дратує, що ані президент країни, ані прем’єр-міністр, взагалі жоден посадовець високого рангу не дав жодної політичної оцінки тому, що відбувається. Вони себе поводять, ніби нічого не сталося, якби не було тієї хвилі нападів на активістів", – обурюється учасник акції політолог Костянтин Батозський.
"Це страшенно лякає, бо з початку року таких випадків – побитих, вбитих, заляканих активістів – було понад сорок", – додає медіаексперт Олексій Ковжун.
Він зауважив, що зазвичай у різних акціях бере участь лише як спостерігач, але цього разу вирішив бути учасником.
"Копнякова" демократія – це, на жаль, єдина дія, яка спонукає владу працювати. Коли немає тиску, то поліція і влада взагалі нічого не роблять. Тому ми маємо бути тут", – пояснив він свою участь у заході.
Ковжун провів аналогію громадського руху з вимогою знайти замовників замаху на Гандзюк з історією американки Рози Паркс, із якої почалася масова боротьба чорношкірих за рівні права в Америці.
"Виявилося, що Розу Паркс знали тисячі людей, і тому з її арешту почався масовий рух. Катя – вона відома та любима, її персонально знали тисячі людей. Тому ми не зупинимося, і всі це мають зрозуміти. І ми не будемо відповідати на спроби нас залякати, це не працює", – додав медіаексперт.
Питанням безпеки всіх громадян і громадських активістів назвав справу Гандзюк журналіст Андрій Андрушків.
"Якщо хтось із нас піде завтра на протест чи напише викривальний пост у Facebоok і нас за це підріжуть чи плюснуть кислотою, то за це нікому нічого не буде? Але після Революції гідності такого не може бути. В країні, яка пішла демократичним шляхом розвитку, в якій правоохоронні органи мають забезпечувати можливість жити законно і порядно, на напади активістів мають реагувати. І реагувати мають не лише слідчі, а й уся владна вертикаль", – певен журналіст.
Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі
Схожi новини

Коли переселенці втрачають виплати та як їх поновити

Переселенці мають право оформити пенсію там, де живуть


Зруйнували життя. Історія родини Чалих


Як оплачується робота, коли немає світла

Правила придбання страхового стажу


Повідомляйте про злочини росіян. Кожна історія важлива



Зустрічайте 19 Мандрівний Docudays UA у Херсоні та області!

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...