Українським жінкам допомагатимуть іти в політику – у Києві презентували новий проект

У Києві презентували проект "Жінки в політиці Україна-ЄС", який покликаний збільшувати кількість жінок в українській політиці за допомогою запозичення європейського досвіду і прискорення інтеграції України до Європейського Союзу через жіночий рух.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомила громадська активістка, керівник жіночого клубу позитиву "Дівчата" Ірина Головатенко.

За її словами, в Україні наразі такий час, коли жіноче лідерство "на підйомі" й українські жінки все активніше займаються громадською діяльністю та стають лідерами суспільної думки. Крім того, ґендерні квоти заохочують жінок активніше брати участь у політичному житті України.

Ініціатор проекту "Жінки в політиці Україна-ЄС" Марта Барандій розповіла, що вважає за необхідне допомагати жінкам брати на себе відповідальність в управлінні, в тому числі і в політиці.

"У Брюсселі жінки-політики схвально поставилися до цього проекту. До нас долучилася Ребекка Гармс, яка стала почесним головою мережі, долучилася Аманда Пол, політичний експерт, інші жінки Європарламенту", – сказала вона.

За словами Барандій, у межах проекту планується проведення різноманітних конференцій, інтерв’ю, а також має бути започаткована менторингова програма для жінок, які хочуть іти в політику.

"Плануємо візити жінок-політиків в українські школи. Це будуть політики як європейські, так і українські", – додала ініціатор проекту.

Крім того, вона зауважила, що інструментом комунікації між європейськими та українськими жінками-політиками є журнал Business Women та однойменний форум.

Співініціатор проекту "Жінки в політиці Україна-ЄС" Ганна Крисюк пояснила, що журнал Business Women поширюється у 25 країнах світу і щорічно у квітні під егідою видання організовують міжнародний форум з аудиторією в 1-2 тисячі жінок, які діляться досвідом діяльності в соціальній, культурній, освітній, економічній, політичній та бізнесовій сферах.

Менеджер проекту "Жінки в політиці Україна-ЄС" Аліна Ничик зазначила, що, живучи в ЄС, вона помічає різницю в можливостях та правах жінок у різних країнах спільноти та в Україні.

"Кожного разу, коли я приїжджаю до України, мені дуже прикро бачити деякі обмеження, які ще тут існують. І завжди дуже хотілося це змінити і перейняти досвід, який пройшли європейські країни, щоб це імплементувати в Україні", – сказала вона.

Вона нагадала, що Україна знаходиться на 145-му місці серед 193 країн у світі за показником участі жінок у національних парламентах. На її думку, збільшення кількості жінок в українській політиці допоможе інтеграції України в ЄС.

За словами Ничик, до проекту вже долучилися депутати Європарламенту, Верховної Ради України, місцеві депутати, громадські активісти та науковці, а також низка організацій.

"Ми ще на початковому етапі. Наступний наш підпроект – конференція у Верховній Раді цієї осені із залученням депутатів Європейського парламенту, українського парламенту, інших наших членів. І теж це буде початком нашої менторингової програми", – повідомила менеджер проекту.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини