У Києві презентували проект "Жінки в політиці Україна-ЄС", який покликаний збільшувати кількість жінок в українській політиці за допомогою запозичення європейського досвіду і прискорення інтеграції України до Європейського Союзу через жіночий рух.
Про це на прес-конференції в УНІАН повідомила громадська активістка, керівник жіночого клубу позитиву "Дівчата" Ірина Головатенко.
За її словами, в Україні наразі такий час, коли жіноче лідерство "на підйомі" й українські жінки все активніше займаються громадською діяльністю та стають лідерами суспільної думки. Крім того, ґендерні квоти заохочують жінок активніше брати участь у політичному житті України.
Ініціатор проекту "Жінки в політиці Україна-ЄС" Марта Барандій розповіла, що вважає за необхідне допомагати жінкам брати на себе відповідальність в управлінні, в тому числі і в політиці.
"У Брюсселі жінки-політики схвально поставилися до цього проекту. До нас долучилася Ребекка Гармс, яка стала почесним головою мережі, долучилася Аманда Пол, політичний експерт, інші жінки Європарламенту", – сказала вона.
За словами Барандій, у межах проекту планується проведення різноманітних конференцій, інтерв’ю, а також має бути започаткована менторингова програма для жінок, які хочуть іти в політику.
"Плануємо візити жінок-політиків в українські школи. Це будуть політики як європейські, так і українські", – додала ініціатор проекту.
Крім того, вона зауважила, що інструментом комунікації між європейськими та українськими жінками-політиками є журнал Business Women та однойменний форум.
Співініціатор проекту "Жінки в політиці Україна-ЄС" Ганна Крисюк пояснила, що журнал Business Women поширюється у 25 країнах світу і щорічно у квітні під егідою видання організовують міжнародний форум з аудиторією в 1-2 тисячі жінок, які діляться досвідом діяльності в соціальній, культурній, освітній, економічній, політичній та бізнесовій сферах.
Менеджер проекту "Жінки в політиці Україна-ЄС" Аліна Ничик зазначила, що, живучи в ЄС, вона помічає різницю в можливостях та правах жінок у різних країнах спільноти та в Україні.
"Кожного разу, коли я приїжджаю до України, мені дуже прикро бачити деякі обмеження, які ще тут існують. І завжди дуже хотілося це змінити і перейняти досвід, який пройшли європейські країни, щоб це імплементувати в Україні", – сказала вона.
Вона нагадала, що Україна знаходиться на 145-му місці серед 193 країн у світі за показником участі жінок у національних парламентах. На її думку, збільшення кількості жінок в українській політиці допоможе інтеграції України в ЄС.
За словами Ничик, до проекту вже долучилися депутати Європарламенту, Верховної Ради України, місцеві депутати, громадські активісти та науковці, а також низка організацій.
"Ми ще на початковому етапі. Наступний наш підпроект – конференція у Верховній Раді цієї осені із залученням депутатів Європейського парламенту, українського парламенту, інших наших членів. І теж це буде початком нашої менторингової програми", – повідомила менеджер проекту.
Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі
Схожi новини

Коли переселенці втрачають виплати та як їх поновити

Переселенці мають право оформити пенсію там, де живуть


Зруйнували життя. Історія родини Чалих


Як оплачується робота, коли немає світла

Правила придбання страхового стажу


Повідомляйте про злочини росіян. Кожна історія важлива



Зустрічайте 19 Мандрівний Docudays UA у Херсоні та області!

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...