У США вперше за 68 років стратили жінку

У США вперше за 68 років стратили жінку

У США 13 січня стратили Лізу Монтгомері, засуджену за особливо жорстоке вбивство вагітної жінки та викрадення її дитини.

Монтгомері зробили смертельну інʼєкцію у вʼязниці в Терре-Хот (штат Індіана). Перед стратою у жінки спитали, чи будуть у неї якісь останні слова, на що та відповіла: «Ні».

Раніше суд двічі відтерміновував її страту. Адвокати засудженої стверджували, що вона розумово неповноцінна для страти (народилася з пошкодженням мозку, а у дитинстві її ґвалтував опікун).

Монтгомері визнали винною в жорстокому вбивстві ще у 2007 році. У віці 36 років (у 2004 році) вона задушила 23-річну Боббі Джо Стіннетт, яка була на восьмому місяці вагітності. Вона розрізала їй живіт і викрала її доньку. Згодом Монтгомері спробувала видати немовля за власну дитину. Вбивство сталося в будинку загиблої у штаті Міссурі. Монтгомері приїхала до жертви під приводом купівлі цуценяти. Зрештою вона зізналася у вбивстві вагітної та викраденні її дитини.

Федеральні страти були припинені протягом 17 років. Проте в липні 2020 року їх поновив президент Дональд Трамп. Страта Монтгомері стала 11-ю відтоді, як їх відновили.

Останньою жінкою, яку стратили на федеральному рівні, була Бонні Хіді. Вона померла у 1953 році в газовій камері.

У США смертна кара застосовується лише в деяких штатах.

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...