У Раді хочуть амністувати в’язнів

На сайті Верховної Ради нарешті з’явився текст законопроєкту № 3181 «Про амністію у 2020 році».

Автором є представник правлячої фракції Ігор Фріс, повідомляє Бастіон ТВ.

 

Автор зазначає, що проєкт закону розроблено для законодавчого забезпечення у 2020  році вибачення державою осіб, які вчинили злочинні діяння. Метою прийняття законопроєкту є зменшення кількості осіб, які утримуються в місцях позбавлення волі, та, як наслідок, заощадження бюджетних коштів, що витрачаються на утримання засуджених.

Обставини

Автор зазначає, що в місцях позбавлення волі кримінально-виконавчої системи України, які контролюються українською владою, тобто без установ Криму та окупованої частини Донецької та Луганської областей, станом на 1 січня  2020 року утримувалося 52,8 тис. осіб.

Перевищення житлової площі для засуджених та незадовільне матеріально-технічне забезпечення установ значно погіршує умови тримання осіб в установах виконання покарань і призводить до порушення їх прав та законних інтересів, а подекуди і смертності, випадків суїцидів.

 

Так, протягом тільки 2019 року в установах виконання покарань померло 517 осіб, з них у слідчих ізоляторах – 198 осіб. Число випадків суїциду під час перебування осіб в усіх установах позбавлення волі у 2019 році становило 51 особу, з них випадків у слідчих ізоляторах – 19 осіб.

Що пропонується

Законопроєкт складається з вісімнадцяти статей. Він визначає правові основи звільнення осіб від відбування покарання на підставі акту амністії.

Даним законопроєктом передбачається оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально: на неповнолітніх та жінок, а також чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей з інвалідністю, до осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, осіб, що досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях тощо.

 

Основними критеріями для застосування амністії згідно з даним проєктом є:

- незначна суспільна небезпека діянь, що вчинила особа, яка відбуває покарання;

- об’єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік тощо), що суттєво знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання;

- значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії.

 

Законопроєктом також визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується. Це, насамперед, особи, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також особи, які вчинили злочини з використанням службового становища (корупційні злочини).

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини