У Білорусі нова ініціатива: молодим мамам допомагають із домогосподарством жінки-волонтерки

У Мінську активістки започаткували ініціативу "Жінки разом": молодим мамам допомагають по господарству волонтерки, пише білоруський портал Citydog.by.

Започаткувала ініціативу активістка Анастасія Плебанович, а ідею взяла у жінок з Ізраїлю. 

"Мені 34 роки, моїм дітям сім і два роки. Коли з'явилася перша дитина, було складно організувати побут і "приборкати" себе в чотирьох стінах. Після народження молодшої дочки стало дуже важко емоційно і фізично. Якби така група існувала тоді, я б довго думала, але все-таки наважилася і написала б з проханням про допомогу. А сьогодні я хочу допомогти іншим жінкам уникнути вигорання", – розповідає вона.

Ініціатива працює лише місяць, але, за словами Плебанович, уже зараз є багато охочих допомогти молодим матерям.

"Мами самі приходять у групу (у Facebook – ред.), заповнюють анкету під час вступу. Прописують кількість осіб у сім'ї, тонкощі в меню та інше. Потім створюється запис адміністратора: у нас кілька мам з дітьми в таких-то районах, хто зможе найближчим часом їм допомогти. Між волонтерами, що відгукнулися, розподіляються ролі: хто готує, хто може привезти їжу в будинок, обумовлюються всі нюанси щодо їжі й організації доставки. Я зголосилася приготувати обід, інша дівчина змогла відвезти їжу до мами, яка попросила про підтримку", – розповідає жінка.

Наразі ініціатива працює в декількох великих містах Білорусі.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини