Стартував проект Ради Європи щодо прав пересленців

У межах Плану дій Ради Європи для України 2018 – 2021 роках стартував проект Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень».

Про це йдеться на сайті Координаційного центру з надання БПД, передає Українське право

Проект буде реалізовуватись за трьома напрямами, які передбачають:

  • посилення спроможності переміщених фахівців, закладів та установ через удосконалення компетенцій фахівців з числа переселенців та організацій, що працюють з наслідками внутрішнього переміщення, поліпшення послуг для ВПО та здійснюваних самими ВПО, а також через зміцнення потенціалу переміщених закладів та установ за допомогою адресно запропонованих інструментів і тренінгів;
  • удосконалення нормативно-правової бази та юридичної практики стосовно внутрішнього переміщення через упровадження механізмів та процедур, що базуються на стандартах захисту прав ВПО, зокрема з питань доступу до правосуддя, житлових та майнових прав, а також через активне долучення переміщених фахівців, закладів та установ;
  • розширення можливостей для участі та інтеграції ВПО на місцевому та регіональному рівнях, зокрема, через залучення громадських організацій, переміщених фахівців та представників переміщених закладів та установ до розробки та впровадження проектів, націлених на вирішення актуальних проблем ВПО.

Робочим планом проекту, зокрема, передбачений практичний семінар на національному рівні для адвокатів та активістів правозахисних громадських організацій. Захід буде присвячений особливостям практики Європейського суду з прав людини, пов’язаної з питаннями вимушеного переміщення та конфліктів, та її застосуванню при здійсненні правосуддя у постконфліктних країнах.

Також відбудуться ознайомчі візити до країн - членів Ради Європи, які зіткнулися з масштабним внутрішнім переміщенням. Під час візитів будуть вивчені практики забезпечення доступу до правосуддя, житла та майнових прав ВПО.

Проект Ради Європи триватиме до кінця серпня 2019 року.

 

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини