Розбив – не плати: коли супермаркет не має права вимагати гроші за зіпсований товар

Покупці не зобов'язані платити за товар, який випадково зіпсували в магазині. Але зазвичай адміністрація торгових точок тисне на людей і не випускає з торгового залу.

Анастасія в супермаркеті випадково зачепила два лоти з яйцями. Охоронці і адміністратор змусили дівчину заплатити за розбитий товар.

"Яйця стояли пірамідою. Я хотіла взяти ті, що подалі, тому що вони свіжі, і завалила рукою ... Просто потягнула, а вони впали. Я заплатила, бо на мене наїхали, накричали. Я розгубилася", - згадує Анастасія

Експерт із захисту прав споживачів Максим Несміянов зазначає: гроші вимагали незаконно.

"Згідно з чинним цивільним кодексом, споживач не несе відповідальності за майно магазину. Магазин може попросити заплатити, але вимагати - не може. Блокувати вихід з магазину - теж не може", - говорить експерт.

За його словами, яйця, банки і пляшки дуже часто б'ються через те, що їх неправильно виклали на прилавок. До того що на полицях часто відсутні спеціальні захисні бортики.

Кореспонденти "Сегодня" разом з Несміяновим вирушили до найближчого супермаркету з перевіркою. Порушення знайшлися відразу ж - яйця, наприклад, стоять під самою стелею і можуть впасти на покупця. Багато порушень і в відділі консервації - скляні банки стоять на полицях без бортиків. А ось в бакалії, де немає скла, навпаки, чомусь встановили бортики.

Несміянов додає: якщо покупець порізався розбитим склом, магазин можна і зовсім притягнути до відповідальності.

"Викликайте "швидку" і, бажано, співробітників поліції. Фіксуйте цей момент. І якщо ви були не винні, можете стягнути матеріальну та моральну компенсацію - або в досудовому, або в судовому порядку забрати суму, яку ви витратите на лікування", - говорить експерт.

Інша справа, що витрачений час і гроші на адвоката навряд чи варті цієї суми. Тому до судів з супермаркетами зазвичай не доходить. Але ось платити магазину за зіпсований товар ви точно не зобов'язані.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини