Прямий діалог Києва з «ЛДНР» — виконано

Росія досягла свого, а українська влада пішла на обман власного суспільства.

Друзі, не майте жодних ілюзій, що це лише Консультативна рада, і що представники ОРДЛО в ній — учасники експертного процесу, а не влада «ЛДНР». Формат Консультативної ради, погодженої Козаком та Єрмаком 11 березня, став відомий. Рада могла бути сформована по-різному і це має значення, хоча формально це лише дорадчий орган при політичній підгрупі Мінської ТКГ.

Модель, яку обрали наші переговорники:

— підвищує статус ОРДЛО до самостійних суб'єктів переговорів;

Росія перетворюється на стороннього спостерігача
— нівелює статус спостерігача без права голосу, який до цього був у представників псевдореспублік в Мінській групі;

— Україна і ОРДЛО матимуть в Консультативній Раді однакові права! По 10 делегатів, які мають однаковий статус: право вирішального голосу;

Росія перетворюється на стороннього спостерігача, який так само як Німеччина та Франція матиме мінімум одного представника, але без права вирішального голосу;

— руйнується сама логіка і формат Мінської ТКГ, яка наразі досі формально є Росія+Україна за посередництва ОБСЄ.

Тепер ключова робота Мінської ТКГ перекочує у Консультативну раду, яка і розроблятиме всі пропозиції по виборах, «особливому статусу», змінам до Конституції, після чого політична підгрупа тільки «схвалюватиме» вироблені рішення.

Вітаю, це нова реальність. Мене складно запідозрити у зрадофільстві, але за сукупністю обставин маю констатувати: так і виглядає «сдєлка», а вам далі будуть розказувати про те, що нічого страшного не станеться.

Марія Золкіна

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...