Презентовано дослідження про деокупацію Криму

Методологія дослідження "Окупація Криму: Без знаків, без імені, ховаючись за спинами цивільних" має дуже високі стандарти достовірності, тому що джерелом усіх матеріалів є очевидці подій лютого-березня 2014 року.

Про це у вівторок в Укрінформі на презентації цього дослідження повідомив адвокат Української Гельсінкської спілки з прав людини Максим Тимочко.

"Методологія цього дослідження полягає в тому, що як матеріали були використані моніторинги Регіонального центру прав людини та Української Гельсінкської спілки з прав людини, які проводилися в 2017-2019 роках. Під час моніторингів було опитано свідків подій, які бачили, наприклад, як російські військові блокували і захоплювали військові об'єкти в Криму або використовували форму правоохоронних органів України для того, щоб створити образ проросійського населення Криму", - повідомив Тимочко.

За його словами, свідками подій лютого-березня 2014 року виступали як кримчани з числа внутрішньо переміщених осіб, так і безпосередньо українські військові, "які спостерігали вже з боку своїх військових частин сам процес захоплення і були свідками того, як працівники спецслужб Російської Федерації переодягалися в цивільний одяг для того, щоб ввести в оману Збройні сили України".

Використана методологія, підкреслив юрист, свідчить про те, що "якість доказів цього дослідження має високий стандарт достовірності".
Як зазначив Тимочко, не всі матеріали проведених моніторингів увійшли в презентоване аналітичне дослідження, оскільки, відповідно до законодавства, частина інформації є закритою і не може бути розголошена.

"Тому тільки частина з матеріалів була представлена ​​у звіті", - сказав Тимочко.

Він повідомив, що ініціатором і автором дослідження є Антон Кориневич, який приступив до збору інформації як юрист-міжнародник ще до того, як став Постійним представником Президента України в Автономній Республіці Крим.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини