Правописну комісію закликають легалізувати фемінітиви

У Facebook з’явився флешмоб із закликом до правописної комісії унормувати вживання в українській мові фемінітивів. Акцію ініціювала репортерка Громадського радіо Ana More,  повідомляє видання "Читомо".

Учасники флешмобу публікують пости із тегом #легалізуватифемінітиви, а також надсилають листи секретарці Української національної комісії з питань правопису Ларисі Шевченко із пропозицією додати до нового проекту правопису положення про варіативне вживання іменників-назв професій та посад – поруч із чоловічими формами додати фемінітиви.

 

Правописну комісію закликають рекомендувати вживання фемінітивів на позначення жінок у професійному контексті, у тому числі жінок з військовими званнями, не лише в розмовній мові, а й норматизувати вживання фемінітивів і в публіцистичному, і в художньому, і в науковому, і в офіційно-діловому стилях.

"Не йдеться про обов’язкову вимогу – виключно фемінітиви. А лише про можливість на свій розсуд чи у межах установи, підприємства, організації обирати, яку з двох форм іменників використати для позначення професії, посади, військового звання", – сказано в листі.

Ana More нагадала, що фемінітиви були зафіксовані вже в першому українському друкованому словнику "Лексис" Лаврентія Зизанія (1596). Він містив 7 жіночих найменувань. Як свідчать архівні документи, у 1930-их жіночі форми використовували у звітах.

"До того ж українська мова досить пластична і має понад 13 словотворчих суфіксів, які можна використовувати для творення і фемінітивів також", – наголосила вона.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини