ОБСЄ почало розслідування порушень прав людини в Чечні

Організація з безпеки та співробітництва в Європі активувала "Московський механізм" для розслідування можливих порушень прав людини в Чеченській Республіці РФ.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на прес-службу ОБСЄ.

"16 країн-членів ОБСЄ ініціювали 1 листопада "Московський механізм" ОБСЄ для того, щоб зробити огляд можливих порушень прав людини в Чеченській Республіці Російської Федерації", – йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що "Московський механізм", який востаннє ініціювався у 2011 році стосовно Білорусі, "надає можливість країнам-членам надіслати експертні місії для сприяння в розв’язанні конкретних питань чи проблем, які стосуються людського виміру".

Ініціювали запуск розслідування порушень прав людини в Чечні 16 країн – Бельгія, Канада, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Об’єднане Королівство та США. 

Інформація про те, що в Чечні переслідують ЛГБТ-людей, з'явилась у квітні минулого року. Журналісти "Нової газети" писали про сотні чоловіків, яких затримали та катували російські силовики. Періодично в медіа з’являється інформація про те, що геї, які поїхали через погрози з Чечні, продовжують отримувати погрози та зазнають насильства навіть після переїзду з республіки. З початку 2017 року з Чечні через переслідування з боку місцевої влади виїхали як мінімум 125 представників ЛГБТ-спільноти.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини