Навчання для ветеранів АТО та їх родин на Херсонщині. Крок назустріч змінам

«Щастя - це перемога України! Я хочу, щоб, коли друзі проводжатимуть мене на пенсію, хтось із них сказав: «Слава Україні!». А всі гучно відповіли: «Героям Слава!», - поділився мріями демобілізований учасник психологічно-правового семінару.

Навчання для ветеранів АТО та їх родин відбулося 22 лютого - у Горностаївці, 23 лютого - у Великій Лепетисі. Програма включала психологічну, юридичну, інформаційну допомогу та духовну підтримку.

На обидва заходи чоловіки прийшли без особливих очікувань - думали, їх запрошують на годинку. Та відразу занурилися в роботу і несподівано для себе затрималися до вечора.

Спочатку розбиралися з цінностями та страхами. Психолог, капелан Першого Українського Батальйону Військових капеланів, голова правління фонду «Джерело життя» Андрій Калита розповів про чотири речі, які руйнують особистість. Потім дізналися про способи лікування фізичних і душевних ран. «Викинули» агресію, що засіла в душі, на папір, а потім ці аркуші спалили.

IMG 812621

Учасники з Горностаївки зосередилися на аналізі поведінки лідера та жертви. Натомість у Великій Лепетисі працювали більше з так званим «трикутником сили», кожна зі сторін якого означає: ясність цілей, впевненість у собі, підтримка оточуючих. Виявляється, це три складові успіху будь-якої справи.

Під час обох заходів Андрій Калита допоміг учасникам абстрагуватися й уявити, як вони хочуть прожити своє життя. У результаті, кожен задумався, як йому жити далі, подолавши посттравматичний синдром.

З вірою в свої сили після психологічного навчання чоловіки завзято взялися за правову частину заходу. Юрист Інформаційного Ресурсного Центру «Правовий простір» Володимир Орловський розповів, які пільги мають учасники бойових дій, що робити у випадку бюрократичних перепон. Учасників цікавив порядок оформлення земельних ділянок, пільги на лікування, грошове забезпечення при звільненні, пільги на освіту тощо. Чіткі інструкції, надані юристом, вмотивували їх діяти невідкладно. Наприклад, до п’ятниці, 26 лютого горностаївці домовилися взяти банківські розрахунки та написати скарги до військових частин з приводу невиплати грошового забезпечення. В обох райцентрах працюють місцеві осередки спілки ветеранів АТО. Володимир Орловський та голови осередків домовилися про співпрацю, і надалі допомагатимуть учасникам АТО з оформленням пільг.

Довідка
Дві громадські організації – Інформаційний ресурсний центр "Правовий Простір" (надає первинну безоплатну правову допомогу) та Центр духовного розвитку "Джерело життя" (надає безоплатну психологічну допомогудякують за допомогу в організації навчання колектив районної громадської організації «Центр сімейного добробуту» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Навчання проводиться в рамках проекту "Сприяння соціальній адаптації учасників АТО та їхніх родин через надання психологічної і юридичної допомоги".

За допомогу в організації заходів та інформаційну підтримку обидві організації дякують Центру допомоги учасникам АТО при Херсонській облдержадміністрації, Горностаївському районному центру зайнятості, Великолепетиській і Горностаївській районній державній адміністрації та місцевим волонтерам.

За правовою допомогу учасникам АТО та їх родинам звертайтеся на гарячі лінії:
093-14-77-303, 099-46-83-848. Особистий прийом юриста по понеділках - з 10 до 15 години за адресою: м. Херсоні, вул. Фрунзе 2, оф. 6.

За психологічною допомогою звертайтеся: м. Херсон, вул. Перекопська, 3, контактний телефон 050-418-1001.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини