Наймолодший "шериф" Херсонщини. Відео

Наймолодший "шериф" Херсонщини. Відео

Знайомтеся: Олександр Дмитрович Качан, інспектор по роботі з громадським формуванням Чулаківської сільської ради, добровільний помічник дільничного.

Олександр – наймолодший «шериф» Херсонщини. Прийшов працювати на цю посаду, не маючи ніякого професійного досвіду, одразу після демобілізації зі строкової служби.

Каже, що дуже побоювався не впоратися з обов’язками, бо до нього за спокоєм у селі доглядав інший, дуже досвідчений та поважний чоловік – Микола Тимофійович Коробка.  Микола Тимофійович працював добровільним помічником дільничного понад чверть століття, і розкривав понад 80% крадіжок ще до приїзду поліції (детальніше про його роботу - у статті «Як у Чулаківці злочини розкривають»).Та, на жаль, у 2019 році Микола Тимофійович помер.

Майже рік громада шукала нову кандидатуру на цю посаду, адже робота ненормована, зарплатня мінімальна, а вимоги до особистих якостей інспектора – дуже високі.

Голова Чулаківської ОТГ Світлана Корольова зізнається: перш ніж запропонувати Олександру цю вакансію, теж деякий час вагалися, бо замолодий. Але вирішили спробувати, і – не прогадали.

У перший же день роботи Олександр отримав і «перше бойове хрещення» - разом із соціальними працівницями поїхали вирішувати конфлікт у неблагонадійній сім’ї. А потім і пожежу допомагав гасити, і крадіжки навчився розкривати.

І навіть разом із дільничним злочинця (поранив дружину ножем) затримували до приїзду групи швидкого реагування. Щоправда, факт «затримання» Олександр згадує з посмішкою. Бо односелець був геть п’яним, на ногах не тримався, тож посадили його на табуретку і підтримували, щоб не впав.

А взагалі-то, стверджує Олександр, у них в селі всі люді культурні та адекватні. Хіба що спочатку складно було налагодити взаєморозуміння зі старшими людьми – не всі сприймали його зауваження належним чином: мовляв, замолодий ще повчати та вказувати. Та поступово все ж стали дослухатися.

P.S. «Програма «Шерифи для нових громад» — це історії про надзвичайних мешканців Херсонщини, які працюють у своїх громадах «замість поліцейського». Проєкт команди продакшн «Вгору» та «Шерифи для нових громад» відібрали торік на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним».

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...