На Херсонщині завершили роботу три лабораторії для 25 українських драматургів

На Херсонщині завершили роботу три лабораторії для 25 українських драматургів

Майже півтора місяці на Херсонщині тривав безпрецедентний творчий проєкт, який об'єднав одразу 25 драматургів з різних куточків країни. Організатором цього дійства виступили: Центр "Текст" (Київ), Гете інститут в Україні та Український культурний фонд.

Драматурги були розбиті на три категорії, і у кожної з груп була своя власна лабораторія з написання абсолютно нового драматургічного тексту. Усі три лабораторії тривали по десять днів і були проведені в Мистецькому центрі Youkh, що в селі Олександрівка Білозерського району. Резидентів пильно опікали досвідчені куратори, які спрямовували творчу думку драматургів.

Перша лабораторія, як ми вже розповідали, була присвячена роботі з уже відомими українськими драматургами. Умовами для участі було, щоб раніше "метри" вже написали мінімум п'ять текстів. До того ж в їх активі вже мала бути хоча б одна театральна постановка за їх п’єсами. 

Ці вісім авторів якраз у ці дні закінчують остаточні варіанти своїх нових текстів. Пізніше, імовірно в жовтні, повинен вийти збірник цих п'єс під назвою "8".

Наступна група авторів заселилася в Мистецький центр на початку серпня. Драматургів було дев'ять. Умовою їх участі в лабораторії було, щоб кожен з авторів до цього часу написав хоча б одну п'єсу.

Нарешті, остання "порція" драматургів закінчила свої лабораторні заняття зовсім нещодавно, у кінці серпня. Це була вісімка зовсім юних авторів, яким ще не виповнилося 18 років.

На думку керівника Центру "Текст" Андрія Мая, саме юні драматурги в результаті запропонували увазі слухачів найсміливіші і найвдаліші роботи.

Втім, у кожного з драматургів ще є час, щоб поліпшити, доопрацювати свою п'єсу. Тому в потенціалі вже до кінця року в Україні може з'явитися 25 абсолютно нових п'єс. Зрозуміло, на цей факт просто зобов'язані звернути увагу українські театри і режисери.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі.

Фото зі сторінки групи “Тиждень актуальної п'єси” у Фейсбуці

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини