МЗС розкритикувало нову санкційну процедуру Ради Європи

У Міністерстві закордонних справ України розкритикували нову процедуру реагування на порушення засад Ради Європи, що фактично унеможливить, зокрема, застосування санкцій проти Росії через її агресію проти України.

Ця процедура лише заохотить Росію до ще агресивніших дій, мовиться в коментарі МЗС.

«В Україні розчаровані схваленим Комітетом міністрів Ради Європи рішенням щодо запровадження так званої комплементарної (додаткової – ред.) процедури реагування на порушення статутних зобов’язань країнами-членами цієї організації, яка зводить нанівець можливість покарання за найсуворіші порушення», – мовиться в коментарі.

В МЗС нагадали, що делегація України голосувала проти цього рішення, і наголосили: «Шкодуємо, що у європейських столицях так і не почули наші обґрунтовані аргументи щодо шкідливості ініціювання таких кроків для майбутнього загальноєвропейської правозахисної організації».

У міністерстві переконані, що запровадження таких процедур «лише поглиблює світоглядну кризу в рамках Ради Європи, яка розпочалася з відступу організації від власних статутних цілей, коли розв’язані Росією війни, як на власній території, так і проти сусідів, були залишені без ефективної відповіді».

У Києві підкреслили, що сьогодні «немає жодних сумнівів, що російська збройна агресія має розглядатися як серйозне порушення фундаментальних принципів і цінностей» Ради Європи.

Крім того, в коментарі наголошується, що з часу безумовного повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи в червні 2019 року російська сторона «своїми діями уже неодноразово довела, що не має намірів змінювати свою протиправну поведінку».

«Недалекоглядні дії Ради Європи лише посилюватимуть відчуття безкарності, додатково заохочуватимуть Росію, як і інших потенційних порушників, до ще більш агресивних дій на міжнародній арені, зневаги до верховенства права та нехтування правами і фундаментальними свободами людини», – заявили в українському зовнішньополітичному відомстві.

В МЗС очікують, що вже найближчим часом буде продемонcтровано, чи здатен цей механізм «притягнути до відповідальності тих, хто агресією і окупацією зухвало порушує міжнародне право і вчиняє масові порушення прав людини».

«У рамках міжнародних організацій Україна рішуче і послідовно виступатиме проти запровадження процедур, які прямо чи опосередковано руйнують механізми накладення обмежувальних заходів, включаючи санкції, проти країн, що свідомо і систематично порушують принципи та норми міжнародного права», – підсумували в МЗС.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини