Мінфін пропонує внести зміни в бюджет

І перенаправити кошти з культури на боротьбу з коронавірусом. Ну звісно, в разі чого - завжди ріж гуманітарку, блт, це ж не пенсії, широкий загал і уваги не зверне, а може і навпаки, радісно підтримають.

Загалом пропонують урізати повністю бюджети розвитку:

1) Держкіно – 750 мільйонів.
2) Український культурний фонд – 500.
3) Інститут книги – 150.

І Мінкульт на додачу - це ще близько 500 мільйонів. Лишать тільки кошти на утримання інституцій та фонди оплати праці. І впевнений, що це лише початок і урізання чекає на багато сфер, які владою будуть марковані, як "розкіш" у цей час. Грамотно підійти до питання, проконсультуватись із представниками сектору, де дійсно можна скоротити, а де критично треба зберегти фінансування на це рік? Ні, нахріна, все спишемо на секвестр і пандемію.

Кабмін просто не може придумати нічого раціонального, окрім як сипати карантинами та урізати всю сферу культури. Сукупно це видатки на 2 мільярди гривень, що в масштабах дербюджету 2020 - дріб'язок, але допоміг би підтримати сектор під час кризи. І культуру, яка останні роки була на підйомі, це рубане масштабно й гучно. А Зеленський все спише на пандемію. Дуже сильно горить від цього.

Роман Кулик

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...