Куди креативні українські чиновники ховали хабарі

Затриманий 9 серпня під час отримання хабара скандальний суддя Микола Чаус зберігав гроші в банках - не у фінансових установах, а у справжніх скляних банках. Проте в історії українських правоохоронних органів є чимало інших курйозних випадків.

Поки суддя-консервник з Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус, якого напередодні спіймали на хабарі у $150 тисяч, повільно та впевнено перетворюється в українських соцмережах на мем, УНІАН вирішив пригадати інші екзотичні місця, куди наші чиновники ховали гроші. Адже не він перший, і, скоріш за все, не він – останній. 

В підземелля

Для початку згадаймо найсвіжішу історію – "миколаївського тутанхамона". Нещодавно під час обшуку в маєтку першого заступника Миколаївської ОДА Миколи Романчука правоохоронці виявили валізу з $300 тисяч і велику кількість ювелірних виробів. Але найбільше усіх здивувала мережа тунелів під будівлею. Там були сейфи із золотими зливками, старовинними іконами, антикваріатом, столовим сріблом.У власну мантію

Влітку 2015 попався голова Апеляційного суду Антон Чернушенко. Він ховав готівку собі в мантію прямо під час візиту правоохоронців. Згодом в ГПУ повідомили, що в Чернушенка вилучили $6,5 тис., приблизно 30 тисяч гривень, ключі від 5 машин, зареєстрованих на його родичів, картки на пальне (14 тонн).

Між ногами

Цей курйоз трапився у вересні минулого року у Кам’янці-Подільському. ДАІшника співробітника зловили на отриманні хабара активісти з "Дорожнього контролю". Вони й зняли на відео як чоловік намагається сховати гроші між ніг, сидячи в себе в машині.

В унітаз

Тут історія не стільки про "сховати", скільки про "позбутись". Але, на нашу думку, теж варта уваги.

В лютому цього року на систематичних хабарах погоріли митники у Львівському аеропорту. Спритна співробітниця митного посту мала за "винагороду" без перешкод пропустити бізнес-леді, що везла одяг із Туреччини.

Проте на записі з камери спостереження згодом ми бачимо жінку, яка біжить коридором у напрямку туалету, а слідом за нею – двоє чоловіків. Горе-хабарниця намагалася втопити злощасні гроші в унітазі, проте не встигла.

В пеньок

У 2013 році на той час начальник Головного управління ветеринарної медицини Харківської області Володимир Олійник погорів на вимаганні хабара в 70 тисяч доларів за дозвіл на виробництво продуктів тваринного походження. Вкрай обережний чиновник, щоб не отримувати гроші з рук в руки, задіяв двох своїх підлеглих, а місцем передачі призначив ліс, точніше пеньок в лісі. "Один зі спільників віз підприємця в ліс, вказував на схованку в лісі, там залишали гроші. Після чого другий спільник гроші звідти вилучив і після цього всі були затримані", – розповіли тоді в СБУ.

В парасольку

Того ж таки 2013-го на Вінничині лікар, який головував у комісії з визначення групи інвалідності, вимагав у пенсіонера $3,2 за довідку, що дозволила б тому стати в чергу на безкоштовне авто. Горе-лікаря спіймали на гарячому, а гроші знайшли…в парасольці.

Наостанок відзначимо, що за масштабом із творінням судді Чауса жоден із цих прикладів не зрівняється. Все ж таки, 150 тисяч доларів. Але про креатив можна сперечатися. l

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини