Кондиціонери повітря: благо цивілізації, яке приховує небезпеку

Кондиціонери повітря: благо цивілізації, яке приховує небезпеку

Кондиціонери повітря для приміщень принесли значне полегшення людству.

Рятівна прохолода, особливо в умовах спекотного півдня, а також обігрів за холодної погоди міжсезоння давно стали звичними завдяки цим приладам. Проте поряд з неоціненною користю кондиціонер може стати причиною тяжких захворювань.  

Завідувачка пульмонологічного відділення лікарні Суворовського району Херсона, позаштатний міський пульмонолог Ірина Федаш розповідає, що прилади для кондиціонування повітря - це комфортне середовище для розвитку грибків: 

Грибкова флора при потраплянні до дихальних шляхів людини може викликати різноманітні алергічні прояви. Аби уникнути небезпеки, кондиціонери слід регулярно чистити, бажано не рідше одного разу на пів року. Крім того, ці прилади викликають сухість слизових оболонок, оскільки, працюючи протягом тривалого часу в замкненому просторі, висушують повітря. Це також негативно впливає на верхні і нижні дихальні шляхи, викликає різноманітні респіраторні захворювання і навіть може спричинити запалення легень та пневмонію. 

Небезпечними є й різкі перепади температури, коли після тривалого перебування на вулиці у спеку людина заходить до холодного приміщення:

Це викликає раптове зниження імунітету проти різноманітних вірусів і бактерій, які наявні в носовій порожнині та носоглотці, - каже Ірина Федаш. - Як результат - знову ж таки запалювальні процеси дихальних шляхів та алергічні прояви з боку системи дихання. Недуга може проявлятися у вигляді нападів кашлю та задухи аж до розвитку бронхіальної астми. 

Щоб уникнути таких наслідків, варто дотримуватися правильного температурного режиму в приміщеннях або автомобілях. Найбільш комфортною для організму є температура не нижча 23 - 25 градусів.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі.

Фото з інтернету

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...